Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Пленум Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних прийняв Постанову від 07.02.2014 № 6 «Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність держвиконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби при виконанні судових рішень у цивільних справах».
Документ вивчала ЮРЛИГА.
Суди повинні враховувати, що до учасників виконавчого провадження, які мають право оскаржувати рішення, дії або бездіяльність держвиконавця або іншої посадової особи ДВС, крім стягувача і боржника, відносяться також представники сторін за законом або договором, які діють від їх імені. Зі скаргою у таких справах може звернутися і прокурор.
У постанові акцентується увага на тому, що адміністративні суди розглядають скарги:
- Інших учасників виконавчого провадження та осіб, які залучаються до проведення виконавчих дій, визначених у ст. 7 Закону про виконавче провадження, на рішення дії або бездіяльність держвиконавця або іншої посадової особи ДВС при виконанні судового рішення, прийнятого відповідно до вимог ЦПК;
- На рішення, дії або бездіяльність держвиконавця або іншої посадової особи ДВС з виконання рішень інших органів (посадових осіб), у т.ч. і під час виконання виконавчих написів;
- На постанови держвиконавця про стягнення виконавчого збору, витрат, пов'язаних з організацією та проведенням виконавчих дій і накладенням штрафу, прийнятих у виконавчих провадженнях стосовно примусового виконання судового рішення у цивільній справі;
- На рішення, дії чи бездіяльність держвиконавця або іншої посадової особи ДВС при виконанні вироків, що стосуються вирішення цивільних позовів у кримінальному провадженні (ст. 181 КАСУ);
- Щодо рішень, дій чи бездіяльності держвиконавця або іншої посадової особи ДВС, прийнятих з метою виконання зведеного виконавчого провадження, в якому об'єднані виконавчі провадження з виконання судових рішень судів різних юрисдикцій та/або рішень інших органів (посадових осіб).
Скарга на рішення держвиконавця подається до суду, який видав виконавчий документ незалежно від місця виконання судового рішення. За подання такої скарги не потрібно оплачувати судовий збір.
При розгляді відповідної скарги суд не вправі вживати заходи забезпечення скарги (аналогічно забезпеченню позову) шляхом зупинення виконавчого провадження, зупинення дії оскаржуваного рішення тощо, оскільки це не є повноваженнями суду, а є винятковим повноваженням держвиконавця, яка може бути оскаржена до суду.
Разом з тим, до завершення розгляду скарги за наявності для цього підстав суд може зупинити стягнення на підставі виконавчого листа.
За матеріалами газети "Закон і Бізнес"