flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Конференція в сфері арбітражу відбулася у Києві

19 листопада 2013, 09:18

счетчик посещений

Київ став містом, що зібрало разом визнаних фахівців в галузі арбітражного судочинства на конференції «KIЕV ARBITRATION DAYS 2013: мислити глобально!», яка пройшла під егідою Асоціації правників України.

«KIЕV ARBITRATION DAYS: мислити глобально!» є унікальним для України міжнародним заходом. За роки свого існування конференція стала масштабним комунікативним майданчиком для правників із різних країн та правових культур. Насичена програма конференції включає розгляд та обговорення всіх важливих питань міжнародного арбітражу, а також детальний аналіз життєвого циклу інвестиційного арбітражу – від стадії підготовки документів до виконання арбітражного рішення.

Цього року учасники мали змогу почути думки та перейняти досвід від експертів із Німеччини, Швейцарії, США, Франції, України, Росії, Швеції та Великобританії. Відкриваючи захід, ініціатор та програмний координатор конференції, керуючий партнер АФ «ENGARDE», Ірина Назарова відзначила, що «створюючи конференцію, щороку організаційний комітет має на меті сприяти обміну досвідом між практикуючими юристами та науковцями, а також реалізовувати освітні стратегії». Ірина також відзначила значний внесок та натхнену працю членів організаційного комітету: Галіни Жукової, Сабіни Конрад, Ірини Паліашвілі, Лізи Річман, Ерхарда Бьома, Сергія Свириби, Матіаса Волкевича, доповідачів, партнерів, медіа-партнерів, секретаріату АПУ та в цілому української юридичної спільноти, завдяки яким міжнародна конференція щороку відбувається в Україні.

Головним гостем програми конференції став легендарний Лорд Леонард Хоффманн (Великобританія). Посідаючи посаду старшого судді Апеляційного комітету Палати Лордів, Лорд Леонард Хоффманн, в тому числі, брав участь у розгляді резонансної справи про наявність державного імунітету у колишнього президента Чилі Аугусто Піночета.

В першій сесії конференції експерти зупинились на питаннях обсягу та меж повноважень арбітра при вирішенні спору. Модератором першої сесії виступив Сергій Свириба, керуючий партнер ЮБ «Єгоров, Пугинський , Афанасьєв і Партнери» в Україні.

Гостям особливо запам’ятався виступ позаштатного радника Bär & Karrer AG (Швейцарія) Марка Блессінґа, який висвітлив питання «Поширення дії арбітражного застереження на сторони, які не є підписантами/треті сторони». М.Блессінґ - всесвітньо відомий експерт в сфері міжнародного арбітражу, який має більш ніж тридцятирічний досвід роботи в якості арбітра, радника та експерта. За свою кар'єру він вирішив приблизно 260 міжнародних арбітражних справ, з яких близько 100 — в якості головуючого арбітра.

Під час другої сесії доповідачі привернули увагу учасників конференції до ролі експерта в міжнародному арбітражі. Доповідь «Експерт в процесі: дружба дружбою, служба службою», з якою виступив юрист і науковець, кандидат юридичних наук, старший радник ЮФ «Василь Кісіль і Партнери» (Україна), Вадим Беляневич, висвітлила обов'язки експерта, що бере участь в міжнародному арбітражному процесі.

В третій сесії, що була присвячена обговоренню питання «Скасування арбітражного рішення: всі крапки над «і»», доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України, старший партнер ЮФ «Салком»

(Україна) Євген Кубко, ознайомив учасників конференції з концепцією публічного порядку в Україні. Продовжив тему публічного порядку ще один український юрист, керуючий партнер ЮФ «Астерс» Олексій Дідковський, який висвітлив концепції міжнародного та трансграничного публічного порядку.

Окрема сесія була присвячена питанням спорів в енергетичній сфері. В рамках сесії партнер Specht Böhm Rechtsanwälte GmbH (Австрія) Ерхард Бьом, охарактеризував підстави перегляду цін у енергетичних контрактах.

В межах другого дня конференції експерти та учасники обговорили особливості міжнародного інвестиційного арбітражу та його окремі аспекти — податкове планування, потенційні шанси та ризики захисту інвестицій і державних контрактів. Партнер Noerr LLP (Німеччина) Анке Майєр, в своїй доповіді акцентувала увагу на питаннях стабілізаційних застережень, які включаються до інвестиційних контрактів та убезпечують сторону від негативних наслідків законодавчих змін держави-контрагента.

Завершила конференцію сесія, присвячена обговоренню захисту інвестицій та страхуванню політичних ризиків.

    За матеріалами газети "Закон і Бізнес"