Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Судді ВВСУ озвучили проблемні аспекти застосування КПК на досудовій стадії, питання відкриття провадження, застосування запобіжних заходів, подальші зміни до КПК, пов’язані із прийняттям нового Закону України «Про прокуратуру».
Ці питання піднімалися на семінарі для суддів-викладачів «Проблемні питання застосування Кримінального процесуального кодексу України», який відбувся у місті Львові 13-15 листопада 2013 року.
Також було детально проаналізовано роль слідчого судді, його взаємодію зі слідчими та прокурорами, обов’язки слідчого судді відповідно до ст. 206 КПК, оскарження рішення про відхилення клопотання про застосування запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою та застосування застави, а також проблему своєчасного реагування на клопотання слідчих/прокурорів.
У семінарі взяли участь у судді ВССУ Наталія Марчук, Станіслав Кравченко, Олександр Леон та Валентин Зубар.
Проведення таких тематичних заходів є надзвичайно важливим на етапі освоєння норм КПК та напрацювання єдиних підходів у їх застосуванні. На цьому наголошували як вітчизняні, так і міжнародні фахівці, залучені до участі у семінарі. Плідної роботи та конструктивного діалогу учасникам побажали начальник відділу підготовки суддів та працівників апаратів судів Національної школи суддів України, суддя Верховного Суду України у відставці Ольга Шаповалова та менеджер Проекту Ради Європи «Підтримка реформи системи кримінальної юстиції в Україні» Кетеван Цхомелідзе. З вітальними словами звернулися також радник із правових питань Програми реформування кримінального судочинства в Україні Департаменту юстиції США Мері Батлер та заступник керівника проекту USAID «Справедливе правосуддя» Наталія Петрова.
На проблемних питаннях застосування КПК на стадії судового розгляду акцентували увагу у своїх доповідях суддя ВССУ Н.Марчук, суддя Апеляційного суду Донецької області Ірина Свіягіна та суддя магістрату США Джон О’Саліван.
Обговорили учасники й проблемні моменти, пов’язані зі збором доказів стороною захисту, допустимістю доказів, отриманих у результаті оперативно-розшукової діяльності, ухваленням вироку та переглядом судових рішень відповідно до положень КПК, а також практику застосування досудових звітів у кримінальному провадженні щодо неповнолітніх.
За матеріалами газети "Закон і Бізнес"