Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Особа, яку було обрано з порушенням норм закону, повинна бути позбавлена можливості залишатися членом парламенту.
На це звертає увагу Вищий адміністративний суд України у пункті 20 постанови Пленуму від 01.11.2013 №15 «Про практику застосування адміністративними судами положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду спорів щодо правовідносин, пов’язаних з виборчим процесом».
ВАС зауважив, що визнання недостовірними результатів виборів народних депутатів України в одномандатному виборчому окрузі є підставою визнання відсутності статусу та повноважень народного депутата, які є похідними від результатів виборів. Ці підстави не є тотожними з підставами дострокового припинення повноважень народного депутата України, встановленими ч.2 ст.81 Конституції України. У цих справах достовірність набуття передує отриманню цих повноважень. Що ж до підстав припинення повноважень, визначених Конституцією України, то вони виникають після набуття повноважень народним депутатом України.
Суд також звернув увагу на Рішення Європейського суду з прав людини від 1 липня 1997 року «Гітонас та інші проти Греції», згідно якого особа, яку було обрано з порушенням норм закону, повинна бути позбавлена можливості залишатися членом парламенту.
З повним текстом документу можна ознайомитися тут.
За матеріалами газети "Закон і Бізнес"