Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Яким чином реєструються справи та матеріали, що розглядаються судом, якими нормативними документами регламентується обліково-статистична робота? Про відповіді на ці та інші запитання дізнавались учасники семінару для працівників апарату, що відбувся в Апеляційному суді м. Києва.
Так, згідно з планом роботи на ІІ півріччя 2013 року в суді апеляційної інстанції відбувся семінар на тему «Обліково-статистична робота», який підготувала начальник відділу судової статистики та узагальнення судової практики Надія Смолянкіна. Основними питаннями стали визначення поняття та загальна характеристика обліково-статистичної роботи суду, значення та джерела статистичної інформації, а також структура й порядок формування картки на особу, стосовно якої розглянуто кримінальне провадження.
Надія Леонідівна зазначила, що така робота з питань судової статистики здійснюється на підставі даних про розгляд усіх справ і матеріалів відповідно до чинного законодавства. Для нормативно-правового забезпечення цієї роботи Державна судова адміністрація видає накази та затверджує інструкції.
Доповідачка наголосила, що одним з найважливіших критеріїв ведення судової статистики є обліково-статистична картка. Усі судові справи (матеріали кримінального провадження) та матеріали, що надійшли до суду й підлягають розгляду відповідно до правил цивільного, адміністративного чи кримінального судочинства, реєструються саме в таких картках, а також в алфавітних покажчиках, які формуються на підставі інформації, внесеної до автоматизованої системи документообігу.
Також Н.Смолянкіна зазначила, що основним актом, який регулює правові відносини в галузі державної статистики, є закон «Про державну статистику» від 17.09.92. Відповідно до нього статистична інформація — це документована інформація, що дає кількісну характеристику масових явищ та процесів, які відбуваються в економічній, соціальній, культурній та інших сферах життєдіяльності.
До джерел статистичної інформації належать первинні та статистичні дані щодо респондентів, які підлягають спостереженням, дані банківської, фінансової та митної статистики, статистики платіжного балансу тощо, адміністративні дані державних органів (за винятком органів державної статистики), органів місцевого самоврядування, інших юридичних осіб, статистична інформація міжнародних організацій та служб інших країн тощо.
Крім того, Надія Леонідівна звернула увагу на порядок та методику заповнення картки на особу, стосовно якої судом розглянуто кримінальну справу. Такий порядок регламентується відповідною інструкцією, затвердженою наказом ДСАУ від 18.03.2004 №32/04.
На завершення присутні мали змогу перевірити свої знання, набуті під час семінару, відповівши на тестові питання. Такі заняття проводитимуться щотижнево. Мета — підвищення кваліфікації працівників апарату.
За матеріалами газети "Закон і Бізнес"