Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Сьогодні, 6 вересня, в Одеському окружному адміністративному суді обговорять запровадження процедури досудового врегулювання спорів.
Як повідомили «ЗіБ» у прес-службі суду, участь у заході візьмуть Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів Ігор Самсін, судді та високопосадовці Одещини. Планується обговорити переваги та недоліки альтернативного механізму вирішення спорів. Крім того будуть представлені перші результати організаційних заходів, спрямованих на реалізацію введення процедури досудового врегулювання спорів в Одеському окружному адміністративному суді.
ООАС є одним із чотирьох судів першої інстанції в Україні, в якому з травня 2013 року здійснюється
втілення пілотної програми з досудового врегулювання спорів.
Досудове врегулювання спорів – це процес переговорів, в якому суддя виступає нейтральною третьою стороною. Він допомагає вирішити спір, сприяючи виробленню добровільної згоди між сторонами конфлікту. Перевагою і головною метою процедури є досягнення таких результатів, від яких, по можливості, виграли б всі учасники. Слід зазначити, що додатковими плюсами виступають економія часу та коштів, а також відсутність бюрократичної тяганини. Переговори кардинально відрізняються від форми і суті судового засідання. Вони проводяться не в залі судових засідань і не підлягають фіксації. Результат процедури закріплюється рішенням суду і обов’язковий для виконання всіма учасниками. Такий альтернативний механізм врегулювання спорів вже давно широко використовується у європейських країнах та США. Запровадження даної процедури врегулювання спорів в Україні дасть громадянам можливість
захищати свої законні права та інтереси альтернативним (але правовим) методом, що стане важливим кроком на шляху утвердження верховенства права та демократизації українського суспільства.
Партнерство з реалізації даної ініціативи проводиться в рамках одного з компонентів проекту Канадської агенції з міжнародного розвитку «Освіта суддів – для економічного зростання». Зазначений компонент проекту фінансується Канадським Управлінням Офісу Уповноваженого з федеральних судових справ Канади. Координатором Проекту виступає Вища кваліфікаційна комісія суддів України.
За матеріалами газети "Закон і Бізнес"