flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

У ВР запропонували звільнити усіх суддів-п'ятирічок

21 грудня 2016, 11:36

счетчик посещений

Запропоновані та підтримані окремими політичними діячами пропозиції звільнити «суддів-п’ятирічок» фактично спрямовані на необґрунтоване звільнення з судової системи значної кількості професійно підготовлених, досвідчених та компетентних суддів, а також демонструють спроби політичного впливу на формування суддівського корпусу, дискримінацію окремими політичними діячами суддів за строком та періодом призначення на посаду.

Таку позицію у зверненні до заступника глави АП Олексія Філатова, голови ВР Андрія Парубія та голови комітету ВР з питань правової політики і правосуддя Руслана Князевича висловила Асоціація суддів господарських судів України. Текст документа є у розпорядженні газети «Закон і Бізнес».

Занепокоєння суддів викликали поправки до прийнятого у першому читанні проекту Закону «Про Вищу раду правосуддя», запропоновані окремими депутатами. Відповідно до них пропонується після завершення п’ятирічного строку, на який були призначені судді, припинити з ними трудові відносини, відрахувати зі штату відповідних судів, незважаючи на проходження такими суддями на даний час процедур щодо призначення на посади безстроково.

В Асоціації нагадують, що декілька років поспіль парламент відкладав розгляд питання продовження повноважень суддів, у яких закінчився 5-річний термін призначення на посади. Це, на думку суддів, спричинило дефіцит кадрів у судах по всій країні, надмірне навантаження на суддів, особливо у місцевих та районних судах, призвело до тривалих строків розгляду справ.

Також у зверненні нагадують, що на «першій п’ятирічці» на даний час перебувають ті судді, які у 2012-2015 роках були призначені за результатами нових відкритих конкурсних доборів, які проходили під наглядом експертів Європейської комісії з питань ефективності правосуддя (CEPEJ), за підтримки проекту USAID «Справедливе правосуддя», і для цих суддів запропонованими поправками фактично передбачено проходження з початку тривалої процедури призначення на посаду судді в порядку конкурсу, незважаючи на визначені та надані їм державою гарантії процедур безстрокового призначення.