Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
До Конституційного Суду України надійшло ще одне подання щодо тлумачення положень Закону про прокуратуру. Суд просять пояснити положення згідно з яким прокурор здійснює представництво інтересів громадянина або держави в суді виключно після підтвердження судом підстав для представництва.
Відповідне подання Харківської міської ради Харківської області надійшло до КСУ 29 червня. Зараз здійснюється опрацювання подання Секретаріатом Суду (з текстом подання можна ознайомитись тут).
У своєму поданні Харківська міська рада просить КСУ дати офіційне тлумачення положень абзацу другого ч.4 статті 23 Закону “Про прокуратуру“ у взаємозв’язку з положеннями абзц. 1 ч. 3, абзц. 1, 3 ч.4, п. 1, абзц.1 ч.6 статті 23 Закону „Про прокуратуру“, статті 20 Закону „Про місцеве самоврядування в Україні“.
Відповідно до абзц. 2 ч.4 ст. 23 Закону про прокуратуру прокурор здійснює представництво інтересів громадянина або держави в суді виключно після підтвердження судом підстав для представництва. КСУ просять розтлумачити це положення в контексті питання: чи свідчить словосполучення "виключно після підтвердження судом підстав для представництва" про те, що підтвердження прокурором наявності підстав для представництва інтересів держави в суді здійснюється перед позовним провадженням і лише після підтвердження судом підстав для представництва прокурор набуває права звернення до суду з позовною заявою про захист інтересів держави і користується
процесуальними повноваженнями відповідної сторони процесу.
Слід відзначити, що в травні ЗіБ вже повідомляв про подання Харківської міськради, яка просила про тлумачення аналогічного положення Закону про прокуратуру, лише у взаємозв'язку з положеннями Конституції та нормами ч.4 статті 71 Закону „Про місцеве самоврядування в Україні“, абзацу третього ч.4 статті 23 Закону „Про прокуратуру“.
Необхідність такого роз'яснення тоді обгрунтовувалось необхідністю створення умов для реалізації права органів місцевого самоврядування на оскарження наявності підстав для представництва прокурором інтересів територіальних громад у суді. Про долю цього подання наразі невідомо. Втім, варто відзначити, що це подання значиться в переліку додатків до червневого звернення Харківської міськради до КСУ.
За матеріалами газети "Закон і Бізнес"