Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Якщо адвокат призупинив свою роботу на термін більше року, він зобов'язаний пройти курси з підвищення кваліфікації
Рада адвокатів України дозволила адвокатам, які не встигли протягом 3 років набрати 30 балів для отримання свідоцтва про підвищення кваліфікації, добрати їх до 1 червня 2016 р. Вища школа адвокатури має розробити для таких адвокатів відповідні програми спецкурсів.
Це передбачено рішенням РАУ від 26 лютого 2016 р. №67, опублікованим на сайті НААУ. Тим рішенням також внесено зміни до Порядку підвищення кваліфікації адвокатів України, зокрема, в новій редакцій затверджено додаток до Порядку «Діяльність, що зараховується як підвищення кваліфікації адвокатів».
Змінами також визначено, що на адвокатів, право на заняття адвокатською діяльністю яких зупинено, обов’язок щодо підвищення кваліфікації не поширюється. У випадку поновлення адвокатської діяльності, право на заняття якою було зупинено на рік і більше, адвокат проходить спеціальні курси підвищення кваліфікації за програмою та у порядку, розробленими Вищою школою адвокатури НААУ. Адвокат проходить зазначені курси протягом шести місяців з моменту поновлення права на заняття адвокатською діяльністю.
Адвокати, які не виконують обов’язку щодо підвищення свого професійного рівня, не виконують вимог цього Порядку, можуть бути притягнуті до дисциплінарної відповідальності в порядку, передбаченому чинним законодавством, за невиконання або неналежне виконання своїх професійних обов’язків.
Також передбачено, що ради адвокатів регіону організовують та проводять заходи з підвищення кваліфікації на регіональному рівні (не менше одного заходу на рік та загальною тривалістю не менше п’яти годин).
Окрім того, з переліку видів підвищення кваліфікації адвокатів, що забезпечують його безперервність, виключено положення щодо участі у заходах, що організовуються або проводяться Координаційним центром з надання правової допомоги або центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Юридичні та фізичні особи, які організовують та/або проводять заходи з підвищення кваліфікації адвокатів на постійній основі (два і більше заходів на рік), отримують сертифікат про допуск до організації таких заходів. Не потребують отримання сертифікату про допуск НААУ, ВКДКА, Вища школа адвокатури НААУ, ради адвокатів регіону, КДКА регіонів, центри підвищення кваліфікації, засновниками яких є ВША.
Незалежно від організатора заходу усі доповідачі/лектори/тренери/експерти повинні бути попередньо сертифіковані Експертною радою НААУ.
За матеріалами газети "Закон і Бізнес"