Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Такий підхід не гарантує незалежність прокурорів, кажуть в ГПУ
Місячна заробітна плата рядового прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури у 2016 році становить 60-70 тис. грн., в той час як у прокурорів регіональних, місцевих прокуратур - 6-8 тис. грн. та 5-7 тис. грн. відповідно.
Про це йде мова в повідомленні ГПУ, розміщеному на її сайті.
Зарплата
Передбачена сума бюджету прокуратури на 2016 рік становить лише 31,6% від необхідних потреб, повідомляє "ЗіБ" з посиланням на ГПУ. В той же час виділення фінансування Спеціалізованої антикорупційної прокуратури в окрему програму фактично відбулося лише за рахунок зменшення коштів, виділених на бюджет органів прокуратури в цілому.
"За наведених обставин у 2016 році прокурори місцевих і регіональних прокуратур порівняно із суддями місцевих та апеляційних судів, поліцейськими на місцях, детективами Національного антикорупційного бюро України були поставлені у нерівні умови в частині матеріального та фінансового становища та отримують найменший розмір місячної заробітної плати" - зазначають в ГПУ.
Місячна заробітна плата рядового прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури у 2016 році становить 60-70 тис. грн., в той час як у прокурорів регіональних, місцевих прокуратур - 6-8 тис. грн. та 5-7 тис. грн. відповідно. Вказане стало можливим внаслідок того, що зарплата прокурорам Спеціалізованої антикорупційної прокуратури виплачується у повному обсязі відповідно до вимог нового Закону «Про прокуратуру», а іншим - у порядку та на умовах, визначених Урядом.
В ГПУ зауважують, що з цим питанням вже зверталось як до А.Яценюка, так і до П.Порошенка. Проте листи до Прем’єр-міністра залишились без реагування.
Більше того, негативна тенденція лише поглибилася. Зокрема, зарплата прокурора місцевої прокуратури у січні 2016 року становила від 4,4 до 5,4 тис. грн. залежно від стажу роботи в органах прокуратури. Водночас грошове забезпечення відповідної категорії працівників Національної поліції становить під 8,1 до 9,8 тис. грн., що вдвічі перевищує оплату праці прокурора місцевої прокуратури.
Відзначається, що такий підхід до оплати праці викликає невдоволення співробітників, що призводить до відтоку високопрофесійних кадрів із системи органів прокуратури. На цей час з прокуратур районного рівня звільнені за власним бажанням понад 70 осіб, які попередньо успішно пройшли конкурсний відбір. При цьому на сьогодні в органах прокуратури вакантними є 476 посад.
В ГПУ стверджують, що цей підхід не гарантує незалежність прокурорів. Для запобігання корупційним проявам прокурори повинні мати достатній рівень грошового забезпечення та гарантовану його виплату.
Судовий збір
Окрім того, вкрай небезпечною та безвідповідальною в Генпрокуратурі вважають позицію Кабміну в частині формування видатків органів прокуратури на сплату судового збору - у бюджеті виділено лише суму, меншу ніж у чотири рази (нагадуємо, прокуратуру, як і низку інших органів позбавили пільг при сплаті судового збору, спроби їх повернути закінчились невдало - ред.).
Брак коштів, відзначають в ГПУ, може стати на заваді представництву таких інтересів і, як наслідок, призведе до можливого їх порушення.