Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Очільники Ради суддів України та Державної судової адміністрації України просять доручити МВС до фактичного утворення відомчої воєнізованої охорони забезпечувати належну охорону судів, суддів, учасників судового процесу відповідними підрозділами МВС України, зокрема Державною службою охорони, на безоплатній основі.
З таким листом очільники РСУ та ДСАУ звернулись до Прем’єр-міністра України А. Яценюка. В листі вони також просять доручити Міністерству фінансів вжити заходів щодо перерозподілу бюджетних призначень 2015 р. та передбачити в проекті Закону
України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" окрему бюджетну програму ДСАУ з достатнім обсягом бюджетних призначень для функціонування підрозділів відомчої воєнізованої охорони ДСАУ, повідомили "ЗіБ" у ДСАУ.
Нагадаємо, Законом "Про Національну поліцію" передбачено утворення ДСАУ за погодженням з МВС підрозділів відомчої воєнізованої охорони, які будуть здійснювати охорону приміщень судів, органів суддівської системи, виконувати функції щодо державного захисту суддів, членів їх сімей та їхнього майна, працівників суду, забезпечувати безпеку учасників судового процесу та осіб взятих під захист.
Відповідно до п. 10 Прикінцевих та перехідних положень з дня опублікування Закону працівники спеціального підрозділу судової міліції "Грифон", який здійснює функції, що покладаються на підрозділи відомчої воєнізованої охорони відповідно до Закону, попереджені про можливе майбутнє звільнення зі служби в органах внутрішніх справ через скорочення штатів у тримісячний строк, який спливає 07.11.2015. Разом з тим, ДСА України не передані бюджетні призначення, які передбачені на 2015 рік для функціонування спеціального підрозділу судової міліції "Грифон".