flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Суддів звільнятимуть за відмову від кваліфоцінювання?

17 липня 2015, 13:54

счетчик посещений

Відмова від проходження кваліфікаційного оцінювання, в тому числі неявка для проходження оцінювання без поважних причин у строки, визначені ВККС, є підставою для прийняття рішення про затвердження висновку щодо направлення до Вищої ради юстиції рекомендації про внесення подання про звільнення судді з посади у зв’язку з порушенням присяги.

Таку відповідальність пропонує запровадити народний депутат Руслан Князевич, який зареєстрував законопроект №2358а "Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення окремих положень законодавства з питань судочинства".

Законопроектом пропонують наступне:

- збільшити строк проведення первинного кваліфікаційного оцінювання для суддів Верховного Суду України та вищих спеціалізованих судів. Суддів ВСУ перевірятимуть протягом 6 місяців з дня набрання чинності Законом про справедливий суд, суддів вищих спеціалізованих судів – протягом 9 місяців.

Наразі на перевірку суддів ВСУ та вищих спецсудів є лише півроку.

- ВККС зможе визначати особливості проведення первинного кваліфікаційного оцінювання для суддів відповідних судів.

- залучення до участі у колегіях ВККС для первинного оцінювання суддів членів Вищої ради юстиції України;

- надання права ВККС звертатися із запитами для отримання додаткової інформації щодо змісту суддівського досьє та зупиняти процедуру проведення кваліфікаційного оцінювання судді стосовно якого направлено запит на період отримання відповіді.

Дане положення стосується виявлення під час кваліфікаційного оцінювання недостовірності або неповноти інформації, що міститься у суддівському досьє або надана суддею під час співбесіди, сумніву у достовірності такої інформації.

- визначено, що рішення Вищого адміністративного суду України щодо оскарження актів, дій чи бездіяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів України підлягає перегляду Верховним Судом України.

Окрім того, проектом пропонується визначити, кандидати, зараховані до резерву на заміщення вакантних посад судді до дня набрання чинності Законом про справедливий суд, беруть участь у конкурсі на зайняття вакантних посад судді на загальних засадах за умови складання ними кваліфікаційного іспиту після набрання чинності цим Законом. Рекомендації та матеріали ВККС щодо призначення кандидатів на посаду судді вперше, подані ВРЮ до дня набрання чинності цим Законом, підлягають поверненню до ВККС.

Кандидати, рекомендовані ВККС для призначення на посаду судді вперше, але не призначені на посаду судді до набрання чинності цим Законом, повторно складають кваліфікаційний іспит та беруть участь у конкурсі на заміщення посади судді відповідно до результатів такого іспиту.

 За матеріалами газети "Закон і Бізнес"