Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Вищий господарський суд підбив підсумки роботи спеціалізації в минулому році. Економічна ситуація в країні, окупація Криму та бойові дії на Донбасі прямо позначилися на показниках — надходження справ зменшилось. Однак якість їх розгляду залишилася високою.
Під час засідання пленуму ВГС 5 березня судді приділили значну увагу статистичним показникам роботи установ усіх рівнів. Так, у 2014 р. на розгляд до місцевих господарських судів для вирішення спорів надійшло 226,7 тис. звернень суб’єктів господарювання. Це приблизно на п’яту частину менше, ніж роком раніше. При цьому через економічні труднощі в країні та суттєвий розмір судового збору навантаження на господарську систему зменшувалося кілька років поспіль. Однак у минулому році на ці показники передусім вплинули окупація Криму та припинення роботи господарських судів на території Донецької та Луганської областей.
Водночас, незважаючи на зменшення кількості справ, зросла їхня «вартість». Так, за результатами розгляду до стягнення присуджено близько 110 млрд грн., роком раніше цей показник становив 63 млрд грн.
Як показує статистика, переважна більшість судових рішень першої інстанції не оскаржувалась: у 2014 р. цей показник сягнув 84,6%, хоча й у 2013-му був досить високим — 83,4%. По суті апеляційна інстанція розглянула 23,7 тис. скарг, змінили або скасувала 6 тис. рішень місцевих судів.
Найкращих показників якості розгляду справ досягли у господарських судах Кіровоградської, Хмельницької, Чернігівської та Вінницької областей. У першому з них кількість змінених і скасованих актів становила лише 1,4%, а в інших — 1,7%. В середньому ж по Україні скасовувалися чи змінювалися 2,6% рішень. Цікаво, що роком раніше цей показник був на тому ж рівні.
Як відзначалося під час пленуму, ці дані свідчать про те, що в судах, де навантаження нижче від середнього або середнє, якість роботи підвищується порівняно з тими установами, де доводиться розглядати набагато більшу кількість справ. Адже це дозволяє законникам ретельніше вивчити матеріали та підготуватися до засідання.
За матеріалами газети "Закон і Бізнес"