Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
На даний час до реєстру люстрованих осіб вже внесено 374 особи, і ця цифра поступово зростає. Однак, багато чиновників намагаються оскаржити свої звільнення. Наразі в судах перебуває близько 170 подібних справ.
Про це повідомила директор Департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції Тетяна Козаченко на брифінгу щодо створення робочої групи, яка займатиметься доопрацюванням Закону про люстрацію, повідомляє «ЗіБ» з посиланням на Мін’юст.
Більше половини оскаржень зробили працівники прокуратури. 10% оскаржень надійшли від працівників податкової і фіскальної служби, близько 7% - від працівників МВС. Решта – оскарження звільнень працівниками СБУ і представниками інших органів.
«Більше 100 справ розглядаються у Києві. У Черкаській і Львівські областях – по 9 справ. У Чернігівській – 6 справ. У Херсонській і Полтавській областях – по 5 справ. Дніпропетровськ, Запоріжжя, Харків,Кіровоград, Одеса та Чернівці мають по 4 справи. Житомирська, Івано-Франківська, Миколаївська і Рівненька області – по 2 справи. Ще по одній справі розглядають у Сумській та Тернопільській областях», – зазначила очільник люстраційного департаменту.
З усіх справ лише у двох задоволено вимоги позивача про відновлення на посаді. Однак ці рішення були оскаржені у порядку апеляції. А у більшості справ провадження зупинені до розгляду Конституційним Судом питання щодо конституційності деяких положень закону.
«Мін’юст вважає таке зупинення справ неприпустимим. Будь-яка особа має право на вирішення справи по суті», – зазначила Тетяна Козаченко. Водночас, за її словами, судді та чиновники постійно вигадують нові способи уникнення люстрації.
«На Житомирщині суддя Богунського районного суду заборонила звільняти працівника обласної Державної фіскальної служби в судовій справі про аліменти. Суддя заборонила звільняти чиновника для забезпечення сплати аліментів до розгляду справи про аліменти по суті», – повідомила Тетяна Козаченко.
За її словами, таким чином чиновники, у змові з суддями, намагаються залишитися на своїх місцях.
«І мова тут йде не про непрофесійність суддів, мова іде про грубе порушення закону. І такі судді не мають права займати свої посади», – наголосила керівник департаменту.
Ще один демарш проти очищення, за її словами, вчинили у Апеляційному суду міста Києва, де після наказу про проведення перевірки ця процедура була відстрочена на півроку.
«Міністерство юстиції займає чітку позицію – будь-яка особа має право на судовий захист. У нашому випадку це стосується правильності застосування Закону щодо посад, строків,заборон, які передбачені законом. Ні в якому разі не можуть бути підставою для поновлення на посаді перекручування і ігнорування норм діючого закону судами України», – зазначила Тетяна Козаченко.