Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури має формуватися з урахуванням необхідності чіткого розмежування функцій голови КДКА регіону та представника цього регіону у ВКДКА.
Про це під час круглого столу «Реформа адвокатури. Нова система координат», організованого АПУ, заявив голова ВКДКА Валентин Загарія, оцінюючи розроблені Міністерством юстиції зміни до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».
Як повідомили «ЗіБ» у ВКДКА, В.Загарія проаналізував ті положення проекту, що стосуються організації та забезпечення належної діяльності кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури та ВКДКА.
Зокрема, голова ВКДКА піддав критиці пропонований новий принцип формування Комісії – членство за посадою у КДКА регіонів. «Переконаний, що це не правильно, оскільки КДКА будуть відстоювати власні рішення у ВКДКА. Сподіваюся, що в остаточному проекті, який планується підготувати робочою групою при Президенті, ця норма не з’явиться, – зазначив він. – Функції голови КДКА регіону і представника цього регіону у ВКДКА мають бути чітко розмежовані».
Також голова ВКДКА звернув увагу на невиправдане звуження строку обрання членів адвокатського самоврядування (наразі обговорюються пропозиції щодо його зменшення з п’яти до двох років).
«За два роки роботи ВКДКА лише почала напрацьовувати дисциплінарну практику, – пояснив він. - Зокрема, ми дійшли висновку, що невиконання або неналежне виконання функцій члена органів адвокатського самоврядування не може бути підставою для його відповідальності.
Зайняли досить жорстку позицію щодо фактів невиконання адвокатами рішень судів. Маємо практику у питанні стосовно скарг щодо несплати адвокатами щорічних внесків та скарг на некомпетентність, що межує з втручанням у правову позицію адвоката… Два роки – замалий строк, аби забезпечити ефективну роботу. Тому просили б переглянути цю норму ».
Дану позицію підтримав також заступник голови ВКДКА Олег Бєляєв, зауваживши, що деякі органи адвокатського самоврядування за два роки не встигли навіть передати справи новому керівництву.
В.Загарія вкотре звернув увагу на необхідність законодавчого закріплення механізму фінансування кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури.
Нагадаємо, нещодавно в адвокатських колах розгорілись суперечки стосовно проекту змін до Закону “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”. Такі професійні спільноти як Асоціація адвокатів, Асоціація правників, а також ВКДКА та окремі адвокати звернулись до Мін’юсту стосовно неприпустимості закритого вирішення даного питання.
Зауважимо, одна із запропонованих змін вказаного вище проекту, які були оприлюднені, - це монополія адвокатів на судові процеси.