Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Керівник Інституту правових реформ, екс-перший заступник глави АП Андрій Портнов опублікував на своєму сайті проект закону «Про внесення змін до Конституції України для забезпечення реформування судочинства згідно європейських стандартів».
«Звичайно ж немає сумнівів, що з політичних мотивів в парламенті цей документ ніхто не прийме, але наша пропозиція конструктивна і поки влада створює комісії, підгрупи і підвідділи, ми пропонуємо і публікуємо конкретний проект закону, - так у Фейсбуці він пояснив рішення оприлюднити напрацювання своєї команди юристів і експертів. - Ми вирішили це зробити тому, що за останні десять місяців влада десятки разів анонсувала судову реформу, але так і не оприлюднила і не зареєструвала жодного варіанту законопроекту».
Законопроект містить в собі напрацювання, які вже вносилися в український парламент командою А.Портнова і навіть проходили конституційний контроль у Конституційному Суді. Також до нього включені ідеї, які в силу відомих політичних обставин не були реалізовані. У той же час, законопроект вмістив у себе ключові елементи коаліційної угоди правлячих сьогодні партій.
«Проект документа повністю і без винятків заснований на резолюціях ПАРЄ, актах Ради Європи та Європейського Союзу, Європейської комісії «За демократію через право» (Венеціанської комісії), рішеннях Європейського суду з прав людини, міжнародних конвенціях і договорах», - заявив А.Портнов.
Крім самого проекту Закону, була розроблена і представлена пояснювальна записка, яка по пунктах аргументує пропоновані зміни посиланнями на відповідні євростандарти, конвенції та резолюції.
«Вважаємо також доцільним найнижче попросити Прем'єр-міністра України більше ніде не анонсувати ідею проведення судової реформи шляхом змін закону про судоустрій та статус суддів, так як з цього приводу європейські інституції вже більше десяти років критикують Україну, рекомендуючи прийняти саме зміни до Конституції, а не в закон. І тільки потім, на її базі міняти закон про судоустрій і процесуальні закони», - зазначив А.Портнов.
За матеріалами газети "Закон і Бізнес"