Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Судову реформу, проведену у 2010 році, можна впевнено назвати дереформуванням судової системи, адже після її здійснення громадянин України до Верховного Суду України може потрапити тільки після того, як його справу розгляне Європейський Суд.
На цьому наголосив виконуючий обов'язки Голови Верховного Суду України Валентин Барбара під час зустрічі з провідним спеціалістом з питань державного управління, Керівником програм з питань судової реформи Світового Банку Амітабха Мукхерджі, що відбулась у Верховному Суді України 11 грудня 2014 року.
Як повідомили “ЗіБ” у ВСУ, В. Барбара відзначив, що запроваджена чотириланкова судова система функціонує переважно у країнах із федеральним устроєм, Україна ж є державою унітарною, тому для нас найбільш прийнятною є триланкова система. «У Франції кажуть: «Одна Франція – один касаційний суд», - зауважив в.о. Голови Верховного Суду України, тож, на його переконання, у нашій державі також має бути створено таку судову систему, яка не буде і настільки обтяжливою для бюджету, і спростить громадянам доступ до правосуддя, дасть можливість скоротити видатки на її утримання.
В. Барбара наголосив, що Верховний Суд України вважає за доцільне зберегти принцип спеціалізації не для судів, а для суддів, оскільки саме така система наблизить суд до громадян.
Судову реформу в Україні проводити мають фахівці, адже для дійсно ефективних перетворень треба знати проблему зсередини, зазначив Валентин Барбара. Однак сьогодні, на його думку, намагаються косметично підлатати судову систему, що загрожує Україні через рік знову постати перед необхідністю її реформування.
В.о. Голови Верховного Суду України закликав фахівців Світового банку долучитися до формування єдиного органу, здатного розробити фахові законопроекти, які сприятимуть реалізації насправді якісної реформи судової системи.