flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Закінчився шостий конкурс з відбору „безоплатних” адвокатів

21 листопада 2014, 10:10

счетчик посещений

Підбито підсумки за результатами 6-го конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги. Усі три етапи конкурсу успішно пройшли 323 адвокати.

Адвокати, які набрали необхідну кількість балів, будуть включені до локальних реєстрів адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу. Нагадаємо, що мінімальний прохідний бал, достатній для включення в реєстр адвокатів, становив 3,7 бала (прим. – під час попередніх конкурсів прохідний бал становив від 3 до 3,6 балів), повідомляє „ЗіБ” з посиланням на Координаційний центр з надання правової допомоги.

Так, усього для участі у 6-ому конкурсі було подано 463 заяви в 24-х областях України та м. Київ. На тестування з’явилося 430 адвокатів. За результатами усіх трьох етапів конкурсу 323 адвоката набрали необхідну кількість балів для включення в реєстри адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу. 

У той же час, ця цифра не враховує конкурсні результати у Полтавській області (де участь у письмовому тестуванні прийшли взяти 17 адвокатів) у зв’язку з порушенням порядку проведення тестування претендентів секретарем конкурсної комісії та перенесенням строків проведення 2-го та 3-го етапів конкурсу у регіоні.

Найбільше адвокатів відібрано у Дніпропетровський (53), Харківській (30) та Вінницькій (21) областях. У трьох областях, а саме Житомирській, Київській та Черкаській у рамках 6-го конкурсу до системи БПД не відібрано жодного із 20-ти адвокатів, які подали заяви на участь у конкурсі в цих регіонах.

Таким чином, усього по Україні кількість відібраних адвокатів по відношенню до тих, які взяли участь у тестуванні, становить 78%. У розрізі ж регіонів – у низці областей цей показник становить від 91 до 100 % (Рівненська – 91%; Чернігівська – 93%; Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Закарпатська, Івано-Франківська, Кіровоградська, Львівська, Миколаївська, Сумська, Тернопільська, Харківська та Хмельницька – по 100%). У той же час, в Чернівецькій області та м. Київ лише чверть претендентів (25%) пройшли усі його етапи.

На думку директора Координаційного центру з надання правової допомоги Андрія Вишневського, така суттєва відмінність результатів в окремих регіонах може свідчити як про різний рівень професійної кваліфікації претендентів, так і про неоднаковий ступінь об’єктивності та дотримання порядку проведення конкурсу з боку конкурсних комісій, які їх оцінюють. В обох випадках очевидною є необхідність суттєвого підвищення вимог при допуску до професії адвоката.

«Порядок 6-го конкурсу, як і попередніх, не змінювався, однак були дещо скориговані критерії відбору через прохідний бал – цього разу він був найвищим за весь час проведення конкурсів.Це зумовлено послідовною орієнтацією на відбір до системи кращих спеціалістів: висококваліфікованих, досвідчених та правильно мотивованих. – коментує  Андрій Вишневський. – Все ж, результати конкурсу показали, що нам слід удосконалити процедуру та посилити незалежне спостереження за роботою конкурсних комісій. Це обов’язково буде враховано при проведенні наступних конкурсів».

Андрій Вишневський зазначає, що окремо слід розглядати ситуацію із проведенням конкурсу у Луганській та Донецькій областях (прим. –  кількість адвокатів, що продовжують надавати безоплатну вторинну правову допомогу в регіоні складає лише 47 та 18 адвокатів відповідно), де показник учасників тестування та фактично відібраних теж складає 100%. В умовах, що склалися в цих регіонах у зв’язку із бойовими діями, багато із адвокатів полишили області та не ведуть адвокатської діяльності на їх території. Тому, природно, конкурсні комісії у ході 6-го конкурсу були орієнтовані на залучення до системи якомога більшої кількості фахівців у цих регіонах.

З переліком адвокатів, які пройшли конкурс, можна ознайомитись тут.