flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Експерти обговорили перспективи та ризики розвитку системи безоплатної правової допомоги в Україні

15 серпня 2014, 08:23

 

Відповідно до графіка, затвердженого Прем’єр-міністром України, у Комунікативному центрі Уряду відбулась експертна зустріч за участю заступника Міністра юстиції України Руслана Рябошапки, заступника директора Координаційного центру з надання правової допомоги Мирослава Лавринюка, представника Фонду стратегічних справ Української Гельсінської спілки з прав людини Анастасії Мартиновської, виконавчого директора Всеукраїнської благодійної організації «Українська фундація правової допомоги» Миколи Сіоми та інших громадських об’єднань. 

Тема зустрічі – «Перспективи та ризики розвитку системи безоплатної правової допомоги в Україні». 

Завдяки відеозв’язку з містами Дніпропетровськом, Львовом, Одесою та Харковом у заході взяли участь представники інститутів громадянського суспільства, органів виконавчої влади, обласних центрів з надання безоплатної правової допомоги, адвокати, юристи та засоби масової інформації.

Під час зустрічі заступник Міністра юстиції Руслан Рябошапка відзначив, що система надання безоплатної правової допомоги вдосконалюється, зростає кількість безоплатних консультацій населенню, але при обговоренні сьогодні перспектив її розвитку та ризиків потрібно виходити із нинішньої кризової ситуації в країні, пов’язаною з подіями на сході та станом бюджетного фінансування.

Під час зустрічі обговорювалися питання: надання правової допомоги переселенцям зі східних областей України, жителям АР Крим та мешканцям віддалених районів; спрощення доступу адвокатів до громадян, затриманих органами міліції; надання правової допомоги за допомогою засобів електронного зв’язку (в тому числі скайп-зв’язку); особливостей роботи виїзних консультативних пунктів; реформування адвокатури та підготовки нового закону «Про адвокатуру» із врахуванням висновків Венеціанської комісії тощо.

Підсумовуючи експертну зустріч, заступник Міністра юстиції Руслан Рябошапка запропонував учасникам заходу узагальнити усі проблемні питання та пропозиції і направити їх до Міністерства юстиції для врахування у подальшій роботі щодо розвитку системи безоплатної правової допомоги.

Довідка: Станом на 31 липня 2014 року в Україні працює понад 675 громадських приймалень. У 2008 – 2009 роках безоплатну правову допомогу одержали 160–170 тисяч громадян, а лише за 6 місяців цього року громадяни вже одержали 130 тисяч консультацій адвокатів. У минулому році було організовано 9 тисяч виїздів консультативних пунктів на місця, за підсумками роботи яких було надано безоплатну правову допомогу майже 40 тисячам громадян.