Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
У зустрічі взяли участь Голова Конституційного Суду Латвійської Республіки Алдіс Лавіньш, перший секретар Посольства Латвійської Республіки в Україні, заступник Голови місії Лігіта Давидова, Голова Конституційного Трибуналу Республіки Польща Анджей Жеплінськи, суддя Конституційного Трибуналу Республіки Польща Леон Керес, суддя Конституційного Суду Литовської Республіки Вітас Міліус, керівник служби Голови Конституційного Суду Литовської Республіки Лоліта Раудіене, головний експерт Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні», віце-президент Міжнародної асоціації суддів, екс-голова Вищого Адміністративного Суду Литовської Республіки Віргіліюс Валанчюс.
У зустрічі також узяли участь судді Конституційного Суду України Микола Мельник та Станіслав Шевчук, начальник відділу міжнародного співробітництва Верховного Суду України Ліна Губар та керівник прес-служби Людмила Момот.
Ярослав Романюк висловив вдячність високим гостям за ініціативу зустрічі й наголосив, що Верховний Суд України завжди підтримував і підтримує тісні та плідні зв’язки з колегами із Латвії, Литви і Польщі. А нині, коли Україна інтегрується у європейський простір і водночас переживає дуже непрості часи, фахове співробітництво та обмін досвідом із низки проблем, що є подібними для багатьох країн, – особливо важливі й продуктивні, зазначив Голова Верховного Суду України.
На прохання гостей Ярослав Романюк розповів про систему судоустрою в Україні, поділився своїм баченням шляхів подальшого реформування української судової системи, ознайомив із пропозиціями суддів Верховного Суду України щодо необхідних конституційних змін у сфері правосуддя.
Пан Анджей Жеплінськи наголосив на доречності зустрічі з суддями Верховного Суду України, адже, за словами Голови Конституційного Трибуналу Республіки Польща, роль найвищого судового органу держави у побудові демократичного суспільства є багато в чому визначальною. У цьому зв’язку Анджей Жепліньський висловив сподівання, що Верховний Суд України обов’язково набуде й де-факто того високого статусу та тих високих повноважень, якими наділені всі верховні суди як найвищі судові арбітри у своїх країнах.
Голова Конституційного Суду Латвійської Республіки Алдіс Лавіньш, який донедавна був суддею Верховного Суду Латвійської Республіки, зауважив, що йому особливо цікаво дізнатися про організацію діяльності Верховного Суду України, почути про перспективи розширення його повноважень, співпрацю із Конституційним Судом України. Пан Лавіньш також привітав Україну з тим, що вона йде європейським шляхом розвитку, і побажав українцям витримки та наполегливості.
Суддю Конституційного Суду Литовської Республіки Вітаса Міліуса, який у Конституційний Суд також прийшов із системи судів загальної юрисдикції, і, зокрема, 15 років очолював Апеляційний суд Литовської Республіки, цікавила система допуску справ до розгляду Верховним Судом України, узгодженість дій Верховного і вищих спеціалізованих судів України в питаннях забезпечення єдності судової практики.
Принагідно високі гості висловили свої підтримку й співчуття Україні та її громадянам із приводу тих трагічних подій, що відбуваються на Сході держави, й побажали якнайшвидшого припинення бойових дій, під час яких гинуть люди.