flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

КАС може підвищити суддівський оклад більше ніж удвічі

05 вересня 2019, 16:27

Прожитковий мінімум чи мінімальна зарплата — що має братися за базу для обчислення суддівської винагороди? Це питання як зразкову справу має розглянути Касаційний адміністративний суд за позовом одного зі служителів Феміди.

 

Спір виник після винесення рішення Конституційного Суду від 4.12.2018 №11-р/2018. Як зауважив тоді «ЗіБ» (див. №49/2018), у резолютивній частині рішення КС прямо сказав, що тепер підлягає застосуванню положення ч.3 ст.133 закону «Про судоустрій і статус суддів» від 7.07.2010 №2453-VІ (у редакції закону «Про забезпечення права на справедливий суд»). Тобто оклади суддів повинні обчислюватись у кратному відношенні до мінімальної зарплати.

Натомість у Державній судовій адміністрації вирішили підмінити законодавця й читати «між рядків» замість слів «мінімальних зарплат» — «прожиткових мінімумів». Хоча в рішенні КС сказано геть інше.

Тож, спираючись на цю логіку, суддя звернувся з позовом до Територіального управління Державної судової адміністрації в Донецькій області. Законник уважає, що чиновники неправильно нараховують йому винагороду із застосуванням розміру посадового окладу — 15 прожиткових мінімумів замість 15 мінімальних зарплат (починаючи з 4.12.2018, дати ухвалення рішення КС).

КАС взявся вирішити цей спір як зразковий. І якщо суд пристане на позицію позивача, усім суддям, які не пройшли кваліфоцінювання, ДСАУ буде змушена перерахувати винагороду, збільшивши її більше ніж удвічі.