Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Міністерство юстиції ініціює створення нової системи реалізації Державною виконавчою службою конфіскованого майна - шляхом проведення публічних електронних торгів.
Про це під час прес-конференції заявив Міністр юстиції України Павло Петренко, передає видання «Закон і Бізнес» з посиланням на прес-службу Мін’юсту.
«Кілька останніх років діяла схема, за якою фактично реалізація конфіскованого майна була монополізована групою компаній, наближених до минулого керівництва Міністерства юстиції та окремих представників парламенту», - повідомив П.Петренко.
Міністр юстиції поінформував, що через ці компанії проходили оборудки в десятки мільярдів гривень, а самі компанії мали офіційну преференцію утримувати комісійні збори в розмірі 15% від реалізованого майна. «В середньому це становило 200-300 мільйонів гривень на рік», - сказав він.
П.Петренко зазначив, що віднині в Україні буде створено нову систему реалізації конфіскованого майна.
«Ми вважаємо за необхідне запровадити модульну реформу та ввести систему електронних торгів. Це дасть можливість прозоро розміщувати на спеціальному порталі інформацію, щодо реалізації конфіскованого майна. У торгах братимуть участь всі бажаючі - без будь-яких посередників. А громадяни матимуть змогу спостерігати за процедурою торгів он-лайн, оскільки вона буде публічною», - сказав він.
Очільник Мінюсту нагадав, що запропонована система вже давно працює в країнах Європейського Союзу.
«Я впевнений, що цей приклад буде дуже позитивним, оскільки ми отримаємо збільшення надходжень до бюджету від реалізації конфіскованого майна як мінімум на 50%. Оскільки досі вартість конфіскату занижувалася на 50%-70%», - підкреслив він.
За словами П.Петренка, протягом 30 днів після ухвалення відповідного рішення, пілотний проект буде запроваджено в трьох областях України, а згодом і по всій країні.