Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Найближчим часом буде розроблено і подано до ВР нову редакцію закону «Про освіту». Крім того, планується прийняти ще 10 законопроектів, які покликані підвищити якість вітчизняної освіти. Відповідні рекомендації затверджено за результатами парламентських слухань «Доступність та якість загальної середньої освіти: стан і шляхи поліпшення», що відбулися у жовтні минулого року.
Серед питань, які мають бути врегульовані на законодавчому рівні найближчим часом, визначені такі:
Також рекомендовано передбачити у достатньому обсязі в державному бюджеті, місцевих бюджетах на 2014 рік та наступні роки кошти на фінансування державних програм у галузі освіти, а також на забезпечення оплати праці педагогічних та науково-педагогічних працівників та створення необхідних умов для організації навчально-виховного процесу.
До речі, того ж дня ВР встигла навіть виконати частину рекомендацій, ухваливши у першому читанні проект №2878, який передбачає навчання дітей з інвалідністю у звичайних закладах.
Щоправда, деякі побажання парламентарів, вважають експерти, суперечать проголошеній програмі економії державних коштів, яку розробляє Міністерство фінансів, та озвученим напрямам реформування, якого вимагатиме від України Міжнародний валютний фонд. Зокрема, як повідомлялося у ЗМІ, серед рекомендацій МВФ — відмова від пільгового забезпечення житлом, скасування пільг зі сплати комунальних послуг, відмова від державного фінансування харчування та підручників, а також «заморожування» прожиткового мінімуму та скасування різноманітних доплат у державному секторі. Хоча наявність таких вимог то підтверджувалася, то спростовувалася високопосадовцями, але очевидно, що оголошений Урядом режим економії бюджетних коштів не може не позначитися на фінансуванні освітянських програм. То ж вищезгадані рекомендації, найімовірніше, плавно перекочують у краще майбутнє.
За матеріалами газети "Закон і Бізнес"