flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Положення про «Беркут» набрало чинності

28 січня 2014, 19:14

счетчик посещений

Положення про спеціальний підрозділ міліції громадської безпеки «Беркут», що було зареєстровано в Мін'юсті 11 січня за № 19/24796, сьогодні набрало чинності у зв'язку із офіційним оприлюдненням.

Положення було затверджене наказом МВС № 1011 24 жовтня 2013 року, і було оприлюднене у сьомому номері "Офіційного вісника України" (28.01.2014), повідомляє сайт ЮРЛИГА.

Згідно з документом спеціальний підрозділ міліції громадської безпеки «Беркут» є підрозділом міліції особливого призначення, який входить в структуру міліції громадської безпеки і є структурним підрозділом головних управлінь, управлінь МВС України в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

Завданнями підрозділу є:

- забезпечення громадського порядку на об'єктах і територіях, які мають особливе народногосподарське значення;

- забезпечення особистої безпеки громадян, захист їх прав і свобод, законних інтересів;

- запобігання правопорушенням та їх припинення;

- охорона і забезпечення громадського порядку;

- виявлення кримінальних правопорушень;

- участь у проведенні заходів, спрямованих на розшук і затримання осіб, підозрюваних у скоєнні кримінальних злочинів, озброєних і інших злочинців, які являють суспільну небезпеку, звільнення заручників, припинення терористичних актів.

Працівники підрозділу з метою виконання покладених на них завдань мають право застосовувати заходи фізичного впливу, в тому числі прийоми рукопашного бою, спеціальні засоби і вогнепальну зброю у випадках і в порядку, визначених статтями 12 - 15-1 Закону «Про міліцію».

Відповідно до Закону співробітники міліції мають право застосовувати наручники, гумові кийки, засоби зв'язування, сльозоточиві речовини, світлозвукові пристрої

відволікаючої дії, пристрої для відкриття приміщень і примусової зупинки транспорту, водомети, бронемашини та інші спеціальні і транспортні засоби, а також використовувати службових собак, зокрема, для:

- припинення масових заворушень і групових порушень громадського порядку;

- відбиття нападу на будівлі приміщення, споруди і транспортні засоби, незалежно від їх належності, або їх звільнення у разі захоплення;

- припинення дій, які можуть призвести до зіткнення груп населення, а також дій, які паралізують роботу транспорту, життєдіяльність населених пунктів, посягають на громадський порядок, життя і здоров'я людей.

З текстом Положення про «Беркут» можна ознайомитися тут.

 

 

    За матеріалами газети "Закон і Бізнес"