Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Парламент зробив боротьбу із браконьєрами більш жорсткою. Депутати ухвалили, а президент підписав зміни до закону "Про тваринний світ". Відтепер заборонено не тільки виготовлення, використання та збут, а й ввезення та зберігання браконьєрського спорядження. В Україні заборонили ввезення та зберігання засобів хижацького лову. Зокрема, електровудок, так званих "павуків" і китайських сіток. Останні - особливо небезпечні для підводного світу. Зроблені з тонкої синтетичної волосіни, вони не гниють. Натомість, після осідання на дно, у них заплутуються водорості та мешканці водойм. Одна така сітка може вловити до ста кілограмів риби. "Революційний шлях полягає у тому, щоб максимально не допустити , щоби таке правопорушення вчинялося. У даному випадку заборона ввозити в Україні браконьєрські засоби - це революція", - заявив каналу UBR Микола Томенко заступник Голови ВРУ.
Низка заборон стосуватиметься і полювання на суходільних тварин. Щороку правоохоронці затримують майже 11 тисяч браконьєрів. Від рук злочинців гине майже 400 тисяч диких особин. Окрім рушниць, мисливці використовують капкани, заборонені в усьому цивілізованому світі. "Це дуже жорстокий такий середньовічний прилад. Бо коли тварина попадає сюди лапою, вона до приходу мисливця відчуває біль. Розумієте, а потім ще може викручувати собі лапу і йти з капкану на трьох лапах", - повідомив Володимир Борейко, еколог .
Карають за браконьєрство в Україні далеко не всіх. Суми стягнень - смішні - у середньому 28 гривень. Однак, штрафів за хижацькі лови депутати так і не збільшили.
За матеріалами UBR