flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Митниця затвердила умови електронного декларування

15 квітня 2011, 11:31

    Держмитслужбою проводиться цілеспрямована робота із широкого впровадження у роботу митних органів процедур з митного контролю та оформлення, заснованих на застосуванні інформаційно-телекомунікаційних технологій, повідомляє Держмитслужба.

Найбільш інноваційною із таких процедур є електронне декларування. Електронне декларування – це комплексне поняття, що включає:

• декларування товарів і транспортних засобів шляхом подання електронної митної декларації та інших електронних документів;

• митний контроль та оформлення товарів і транспортних засобів на підставі поданих електронних документів (у т.ч. дозвільного характеру).

Електронне декларування дозволить створити безпаперове інформаційне середовище для митниці і суб’єктів ЗЕД на базі новітніх інформаційних технологій.

Держмитслужбою переглянуто критерії оцінки, яким повинні відповідати підприємства для подання електронних документів та наказом Держмитслужби затверджено Умови електронного декларування (наказ від 17.03.2011 № 216, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 11.04.2011 за № 468/19206).

Цим наказом суттєво спрощено процедуру допуску підприємств до електронного декларування, ведення їх Реєстру, передбачено включення до такого Реєстру митних брокерів.

Єдиною умовою допуску до електронного декларування (з чотирьох закладених у попередньому Порядку) залишилось укладення підприємством договору з Держмитслужбою про надання уповноваженим посадовим особам митниці права доступу до документів, що стосуються переміщення товарів і транспортних засобів через митний кордон України.

Наказом передбачено, що подання електронної ВМД, електронних попереднього повідомлення або попередньої митної декларації може здійснюватися як самим підприємством, якому належать товари і транспортні засоби, так і уповноваженим ним митним брокером.

Підприємство (у т.ч. митний брокер), яке подає митному органу електронні ВМД, попереднє повідомлення або попередню митну декларацію, повинно бути унесеним до Реєстру. В разі подання митним брокером електронної ВМД підприємство, якому належать товари і транспортні засоби, що декларуються за такою ВМД, також має бути унесеним до Реєстру.

Для включення до Реєстру підприємство звертається безпосередньо до Держмитслужби із письмовою заявою довільної форми, до якої додаються два оригінали Договору та копія облікової картки суб’єкта ЗЕД. При цьому, розгляд заяви та внесення підприємства до Реєстру здійснюватиметься у строк не більш як 30 календарних днів з дня реєстрації заяви.

Слід зауважити, що вчинення правочинів за участю підприємств, унесених до Реєстру, здійснюються за наявності у них посилених сертифікатів відкритих ключів та якщо сума податків і зборів (обов’язкових платежів), що підлягають сплаті за електронною ВМД або внесенню як грошова застава під час оформлення електронного документа контролю за переміщенням товарів, не перевищує 1 млн. гривень.

З набранням чинності цим наказом (через 30 днів з дня його офіційного опублікування) втратить чинність діючий на сьогодні Порядок визначення підприємств, до товарів яких може застосовуватися процедура електронного декларування, затверджений наказом Держмитслужби від 08.08.2007 № 669, зареєстрований у Міністерстві юстиції 21.08.2007 за № 967/14234.

 

За матеріалами UBR