flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Підстави для перевірки митної вартості товарів

08 квітня 2011, 15:07

     Актуальним питанням у взаємовідносинах із суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності є питання визначення митної вартості, повідомляє прес-служба Держмитслужби.

У Запорізькій митниці в більшості випадків митна вартість товарів, що імпортуються, оформляється за ціною договору (90% від фізичного об'єму товарів, що імпортуються). Останні ж 10% і є проблемними.

У яких же випадках в митниці можуть виникнути додаткові питання до суб'єкта відносно митної вартості і підтверджуючих її документів?

- коли географія постачання не логічна з точки зору оптимізації транспортних витрат (наприклад, фірма-виробник знаходиться в Германії, а товар поступає на митну територію України з Прибалтики);

- у разі, коли ціна сировини, з якої виготовлений готовий виріб, перевищує рівень ціни на цей готовий виріб (наприклад, вироби з кольорових металів);

- товар імпортується підприємством не по прямих контрактах, особливо якщо договір поміщений з фірмою-продавцем, що знаходиться в офшорній зоні.

У таких випадках митний орган здійснює контроль правильності визначення митної вартості товарів шляхом вживання чітко визначених законодавцем форм контролю.

І лише в разі непред'явлення декларантом підтверджуючих документів, або наявності розбіжностей даних в наданих документах, митниця за результатами процедури консультації з представником підприємства приймає рішення про визначення митної вартості відповідно до норм чинного законодавства.

В підтвердження можна привести такі цифри. Так, в кінці 2010 року випадки коректувань митної вартості товарів, що імпортуються по прямих контрактах складали 7,5%, з початку 2011 року до березня вони скоротилися до 0,5%. А додаткові середньомісячні перерахування до Державного бюджету України за рахунок коректування митної вартості в 2011 році в порівнянні з показниками ІV кварталу 2010 року зменшилися на третину і складають лише 2,5% від суми перерахованих податків.

Митники нагадають, що будь-якому підприємству – суб'єктові ЗЕД надається можливість довести заявлену митну вартість товару, що імпортується, шляхом надання для перевірки митниці як під час митного оформлення, так і після його завершення, необхідних документів.

 

За матеріалами UBR