flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Комітет з питань правосуддя рекомендує парламенту

11 лютого 2011, 10:39

На засіданні Комітету зазначалося, що законопроект (реєстр. № 7284) спрямований на захист права суддів на відставку та отримання щомісячного грошового утримання при наявності трудового стажу на посаді прокурора, слідчого, адвоката, державного службовця 14 категорій, який працював у галузі права та за умови стажу роботи на посаді судді не менше 10 років.

Проектом закону пропонується частину 1 статті 131 Закону "Про судоустрій і статус суддів" доповнити новим пунктом 4, а саме - суттєво розширити коло осіб, яким у разі їх обрання чи призначення на посаду судді буде зараховуватися до загального суддівського стажу час їх роботи на попередніх посадах (прокурора, слідчого, адвоката, який займався адвокатською діяльністю, державного службовця 14 категорій, який працював у галузі права) за умови наявності у них стажу роботи на посаді судді не менше десяти років.

Під час обговорення члени Комітету наголошували, що наведене у пояснювальній записці твердження про те, що робота передбачених проектом осіб "пов´язана з роботою суддів під час будь-якого судового процесу і діяльністю суддів не в меншій мірі, ніж робота на посадах, визначених частиною першою статті 131 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" не є коректним за своєю суттю.

Народні депутати підкреслювали, що із вказаним твердженням певною мірою можна погодитися лише стосовно діяльності прокурорів і слідчих, причому лише у межах тієї їх процесуальної діяльності, яку можна вважати процесуально спорідненою з діяльністю суддів. Що ж стосується інших осіб, зазначених у проекті, то наведене вище вказане твердження у пояснювальній записці не може вважатись переконливим аргументом щодо цих осіб. Зокрема, діяльність державного службовця значно відрізняється від роботи судді і у переважній більшості випадків не пов´язана зі здійсненням правосуддя.

Члени Комітету вважають за можливе рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду у першому читанні законопроект прийняти за основу.


За матеріалами інформаційного управління Верховної Ради України