Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Проект закону, розроблений у Мін'юсті, визначає нові підстави для звільнення, аудит діяльності та процедуру відбору членів НАЗК. Документ стосується суто антикорупційного органу та не зачіпає самого порядку декларування.
Про це повідомляє прес-служба Міністерства юстиції, передає «Закон і Бізнес».
Під час презентації проекту було зазначено, що до діючого законодавства не буде внесено жодних змін, які стосуються закону в частині електронного декларування, кола осіб, які подають декларації, тощо.
«Ми маємо вирішити інституційну проблему щодо керівництва НАЗК та відповідальності керівників агентства за свою діяльність. Нарешті забезпечити нормальну роботу даного органу, який має достатнє фінансування і великі зобов’язання перед українським суспільством щодо боротьби з корупцією», — зазначив міністр юстиції Павло Петренко, презентуючи документ.
За його словами, законопроектом запропоновано ввести персональну відповідальність керівника НАЗК за роботу всього органу.
«Голова агентства матиме повноваження, необхідні для
оперативної роботи НАЗК: формування кадрової політики, прийняття рішень щодо державних закупівель, забезпечення безперебійної роботи системи електронного декларування, запровадження і запуск автоматизованої системи перевірок, розподіл повноважень між державними уповноваженими. Водночас голова НАЗК нестиме відповідальність за свою неефективну роботу», — зауважив міністр.
Документ передбачає введення політичної відповідальності Кабміну за призначення керівного складу НАЗК – голови агентства і державних уповноважених. Згідно законопроекту, конкурс на посади членів НАЗК має бути проведений протягом 2 місяців після набуття їм чинності.
Розробленими змінами також передбачене введення інституту зовнішнього аудиту антикорупційного органу. У разі негативних висновків аудиту Уряд матиме право прийняти рішення про притягнення голови агентства до відповідальності. Щорічний аудит проводитимуть три аудитори, які не є державними службовцями і мають міжнародний досвід антикорупційної роботи.
Разом з тим документ передбачає, що особи, які до 1 квітня 2017 року не змогли подати звіт, звільняються від відповідальності за несвоєчасну подачу декларацію за умови її подання до 1 травня цього року.
Крім того, вводиться обмеження щодо нарахування керівництвом НАЗК самим собі премій на рівні 50% від посадового окладу.
Нагадаємо, за три дні до завершення другого етапу подання електронних декларацій користувачі реєстру декларацій почали скаржитися на проблеми з доступом. В НАЗК заявили, що відповідає за адміністрування реєстру ДП «УСС», а в Держспецзв'язку поскаржилися на атаки хакерів.
Після цього Міністерство юстиції почало розробку законопроекту, який забезпечить «повне перезавантаження НАЗК» та якнайшвидше проведення конкурсного відбору керівництва агентства.