Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
З 1 січня 2016 р. прокуратура Тернопільської області разом з 4-ма місцевими прокуратурами подала до судів лише 27 позовних заяв у порядку господарського, цивільного та адміністративного судочинства на суму 156 млн грн. Все це через норми нового Закону про прокуратуру.
На це увагу суддів в рамках Тернопільського регіонального судового форуму звернула представник прокуратури у Тернопільській області Галина Борщевська. Зокрема, мова йшла про проблеми дотримання принципів судочинства з огляду на обмеження повноважень прокуратури з урахуванням минулорічних профільних законодавчих змін.
Так, згідно з новою редакцією профільного закону прокурор представляє інтереси держави, коли орган, уповноважений здійснювати її функції, неналежним чином виконує свої повноваження, не виконує їх або взагалі відсутній. Водночас, згідно з нормами законодавства, прокуратура може витребувати інформацію для підготовки позову лише в того органу, в інтересах якого вони звертатимуться до суду.
Тобто органи, які неналежно виконують свої повноваження, і незаінтересовані у наданні інформації про таке неналежне виконання своїх обовязків, залишаються на сьогоднішній день поза увагою представників прокуратури через законодавчі обмеження профільного закону.
Не на краще трудами законодавця змінюється і виконавче провадження. Про це в рамках форуму зазначив заступник начальника Управління Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області Юрій Коваль. На його думку запровадження інституту державного виконавця на заміну судового виконавця, якого було закріплено за суддею, негативно позначилося на якості виконання судових рішень не лише у Тернопільській області, але і по всій Україні в цілому.
Докладніше про події на форумі читайте за посиланнями:
Порядним суддям радять очистити систему від зрадників
Суддям пропонують судитись з Мін'юстом через охорону
За матеріалами газети "Закон і Бізнес"