Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
і врегулювати виробництво електронних сигарет
Парламенту пропонують заборонити виробництво та ввезення на митну територію України тютюнових виробів, які мають чітко помітні смаки або запахи, чи під час куріння, смоктання чи жування яких виділяються чітко помітні запахи чи смаки, що можуть приваблювати дитину, в тому числі ванілі, гвоздики, шоколаду кориці, кокосу, м’яти, імбиру, горіхів, меду, чаю, какао, кави, фруктів або ягід.
Це передбачено законопроектом №4507 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державного регулювання виробництва та обігу тютюнових виробів та електронних сигарет з метою зменшення їх привабливості", який зареєстрував у ВР Г.Кривошея.
Слід зауважити, що проектом також пропонується заборонити виробництво (крім виробництва для експорту), а також ввезення на митну територію України з метою реалізацією:
- сигарет, в яких показники вмісту нікотину, смоли та монооксиду вуглецю в диму однієї сигарети перевищують - нікотину 1 міліграм, смоли - 12 міліграмів, монооксиду вуглецю - 10 міліграмів;
- тютюнових виробів, до складу інгредієнтів яких входить ментол. Така заборона згідно з проектом набирає чинності з 20 травня 2020 р.
- електронних сигарет одноразового застосування та/або заправних картриджів, обсяг рідини із вмістом нікотину у яких перевищує 2 мілілітри тощо.
Депутат також пропонує внести зміни до Закону «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» в частині електронних сигарет. Зокрема, визначено низку термінологічних питань та передбачено, що для виробництва електронних сигарет потрібно отримати ліцензію. Річну плату за ліцензію на право оптової торгівлі електронними сигаретами визначено у розмірі 10 000 грн.
Вживання електронних сигарет згідно з проектом забороняється:
у ліфтах і таксофонах;
у приміщеннях та на території закладів охорони здоров'я, навчальних закладів;
на дитячих майданчиках, а також в місцях проведення організованих заходів для неповнолітніх;
у під'їздах житлових будинків та підземних переходах;
у транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирів;
у приміщеннях закладів ресторанного господарства, об'єктів культурного призначення, органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ;
на стаціонарно обладнаних зупинках маршрутних транспортних засобів.
Заборона на продаж електронних сигарет стосується і осіб, які не досягли 18 р.
За матеріалами газети "Закон і Бізнес"