flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ВР пропонують спростити вимоги до кандидата в Генпрокурори

13 квітня 2016, 11:45

счетчик посещений

У парламент внесено законопроект відповідно до якого на посаду Генерального прокурора України може претендувати особа без вищої юридичної освіти та стажу роботи в галузі права не менше 10 р. Натомість буде достатньо наявності будь-якої вищої освіти та стажу роботи в галузі права або досвіду роботи у законодавчому та правоохоронному органі не менше 5 р.

Відповідний законопроект №4379 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності Генеральної прокуратури України та Державного бюро розслідувань" у ВР зареєстрував Степан Кубів.

З огляду на консультації останніх днів щодо призначення нового Кабміну та Генпрокурора, даний проект покликаний дозволити зайняти посаду очільника ГПУ Юрію Луценку, про що неодноразово раніше повідомляли ЗМІ.

Проект містить низку інших змін, зокрема, визначається, що прокурором регіональної прокуратури може бути призначений громадянин України, який має стаж роботи в галузі права не менше трьох років (згідно з чинною редакцією Закону про прокуратуру це має бути стаж на посаді прокурора). Спрощуються вимоги і до прокурорів Генпрокуратури. На ці посади зможе претендувати громадянин України, який має стаж роботи в галузі права не менше п'яти років (знову ж таки в чинних положеннях Закону мова йде про роботу прокурором). 

С.Кубів також пропонує відстрочити на рік - з 15 квітня 2016 до 15 квітня 2017 р. - набрання чинності положень Закону про прокуратуру, які стосуються конкурсного відбору в прокуратури, підстав звільнення Генпрокурора, дисциплінарного провадження щодо прокурорів, прокурорського самоврядування.

Окрім того, документом передбачається наступне:

- змінами до КПК визначається, що спеціальне досудове розслідування проводиться без прив'язки оголошення підозрюваного саме в міждержавний або міжнародний розшук. У разі схвалення документу буде достатньо оголошення особи в розшук і всередині країни.

Спеціальне досудове розслідування здійснюється у кримінальному провадженні стосовно підозрюваного, крім неповнолітнього, за спливом не менше шести місяців з моменту оголошення підозрюваного у розшук.

- Генпрокурор зможе за поданням Управління з розслідування злочинів, вчинених працівниками правоохоронних органів (Генеральної інспекції) направляти матеріали до Державного бюро розслідувань;

- кримінальні провадження, які на день початку здійснення Державним бюро розслідувань функції досудового розслідування перебувають в органах прокуратури на стадії досудового розслідування, але підслідні ДБР, здійснюються до закінчення відповідних проваджень органами прокуратури, але не довше двох років.

 За матеріалами газети "Закон і Бізнес"