Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
В Закон про Національну поліцію пропонують внести зміни, доповнивши його новим пунктом згідно з яким до основних повноважень Національної поліції віднесено здійснення оперативно-розшукової діяльності.
Це передбачено законопроектом №4294 "Про внесення змін до ст. 23 Закону України "Про Національну поліцію" (щодо уточнення деяких положень)", який комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує ВР прийняти за основу та в цілому.
Як пояснили "ЗіБ" у ВР, метою документа є забезпечення можливості практичної реалізації оперативними підрозділами Національної поліції повноважень, закріплених нормами Закону "Про оперативно-розшукову діяльність".
Окрім того, комітет рекомендував прийняти за основу законопроект №3863 "Про внесення зміни до статті 15 Закону України "Про Національну поліцію" (щодо відповідності до статті 21 Закону України "Про центральні органи виконавчої влади")".
Відповідно до ч. 2 ст. 21 Закону "Про центральні органи виконавчої влади" територіальні органи центрального органу виконавчої влади можуть утворюватися, зокрема, як міжрегіональні (повноваження яких поширюються на декілька адміністративно-територіальних одиниць) територіальні органи. У той же час ч.1 ст. 15 Закону "Про Національну поліцію" передбачено утворення територіальних органів поліції в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, містах, районах у містах як юридичних осіб публічного права в межах граничної чисельності поліції і коштів, визначених на її утримання. У цьому зв'язку зазначена норма Закону "Про Національну поліцію" потребує узгодження з положеннями Закону "Про центральні органи виконавчої влади".
З огляду на це законопроектом пропонується викласти ч.1 ст. 15 Закону "Про Національну поліцію" в новій редакції, зазначивши, що "територіальні органи поліції утворюються як юридичні особи публічного права в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, містах, районах у містах та як міжрегіональні (повноваження яких поширюються на декілька адміністративно-територіальних одиниць) територіальні органи в межах граничної чисельності поліції і коштів, визначених на її утримання".