flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

“Довічники” зможуть отримати більш м’яке покарання

27 листопада 2015, 09:14

счетчик посещений

Народні депутати після обговорення схвалили внесення змін до законодавства, визначивши умови заміни довічного позбавлення волі більш м'яким покаранням.

Відповідний Закон (законопроект №2292) “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заміни довічного позбавлення волі більш м'яким покаранням” сьогодні було ухвалено ВР.

Закон передбачає, що до особи, яка відбуває покарання у виді довічного позбавлення волі, може бути застосовано умовне звільнення від відбування покарання, якщо судом буде визнано, що така особа не потребує подальшого відбування цього покарання і фактично відбула не менше 20 років позбавлення волі. Умовне звільнення від подальшого відбування покарання у виді довічного позбавлення волі застосовується лише за відсутності у засудженого злісних порушень встановленого порядку відбування покарання протягом останніх трьох років.

До особи, яка умовно звільнена від відбування покарання у виді довічного позбавлення волі, одночасно встановлюється адміністративний нагляд. Після закінчення такого нагляду засуджений, який виконав покладені на нього обов‘язки та не вчинив нового злочину, звільняється судом від призначеного йому покарання у виді довічного позбавлення волі.

До особи, яка в період відбування довічного позбавлення волі, вчинила новий тяжкий або особливо тяжкий злочин, умовне звільнення від відбування покарання не застосовується.

Окрім того, документ передбачає, що довічне позбавлення волі за готування до злочину та за замах на злочин не застосовується, крім випадків вчинення злочинів проти основ національної безпеки України, передбачених у статтях 109-1141, проти миру та безпеки людства, передбачених у статтях 437-439, частині першій статті 442 та статті 443 КК.

Ряд норм закону стосується помилування, зокрема:

- помилування засудженого здійснюється на підставі акта про помилування у виді повного або часткового звільнення від основного і додаткового покарань, а також заміни засудженому призначеного судом покарання у виді довічного позбавлення волі на позбавлення волі на строк двадцять п‘ять років.

- у разі заміни засудженому призначеного судом покарання у виді довічного позбавлення волі на позбавлення волі на строк двадцять п‘ять років у строк відбування покарання повністю зараховується час перебування під вартою та період фактичного перебування у місцях позбавлення волі.

- покарання у виді позбавлення волі на строк двадцять п‘ять років не підлягає подальшій заміні на більш м‘яке покарання.

Клопотання про помилування має право подати засуджений, його захисник, законний представник, близькі родичі, правозахисні організації, у тому числі міжнародні.

  За матеріалами газети "Закон і Бізнес"