Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Національний банк України зняв обмеження щодо видачі готівкових коштів у національній валюті через каси та банкомати, яке наразі становить до 300 тис. грн. на добу на одного клієнта, а також скасував аналогічні обмеження щодо валютно-обмінних операцій з фізичними особами, що дає можливість продавати валюту в будь-яких обсягах.
Це передбачено постановою Правління НБУ від 22.10.2015 №718 "Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 03 вересня 2015 року № 581", інформували "ЗіБ" у НБУ.
Також постанова регулює питання участі нерезидентів в приватизації державного майна.
Зокрема, вказано, що іноземна валюта, яка надійшла в якості грошового забезпечення (гарантійного внеску) участі нерезидента в аукціоні (торгах) з приватизації державного майна на рахунки організатора, не підлягатиме обов'язковому продажу на міжбанківському валютному ринку.
В документі зазначається, що вимога щодо обов’язкового продажу надходжень в іноземній валюті на міжбанківському ринку відтепер не розповсюджується на:
- проекти, що здійснюються на підставі угод про участь України в міжнародних програмах Європейського союзу;
- грантів від міжнародних фінансових організацій, членом яких є Україна, на користь юридичної особи-резидента, фінансування якої здійснюється за рахунок таких грантів та в органах управління якої бере участь Уряд України.
Національний банк також встановив додаткові виключення із заборони на реєстрацію заміни кредитора або боржника в договорах про залучення резидентами кредитів і позик в іноземній валюті від нерезидентів. Зокрема, постановою дозволено проводити таку реєстрацію у випадках, коли заміна первісного кредитора пов’язана з його ліквідацією та приєднанням до нового кредитора-правонаступника. Крім того, дозволено реєструвати відповідні зміни до кредитних договорів, за якими кредит наданий резиденту за участю іноземного експортно-кредитного агентства.
Водночас уточнено вимогу щодо контролю експортних операцій, врахувавши особливість діяльність телекомунікаційних компаній. Наразі уповноваженим банкам не дозволено знімати з контролю експортні операції клієнтів, якщо вони надали документальне підтвердження про припинення зобов’язань шляхом зарахування зустрічних вимог у валютах, що підлягають обов’язковому продажу. Проте ця заборона відтепер не розповсюджуватиметься на операції телекомунікаційних компаній з оплати міжнародних телекомунікаційних послуг (міжнародного роумінгу та пропуску міжнародного трафіку).
Зміни набувають чинності з 23 жовтня 2015 року.