flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ВР розгляне обмеження недоторканності суддів після 25 серпня

14 липня 2015, 14:12

счетчик посещений

Сьогодні парламент визначив порядок роботи над законопроектом про внесення змін до Конституції України щодо недоторканності народних депутатів України та суддів. Очікується, що проект розглянуть в ВР після 25 серпня.

Відповідний проект постанови ВР №1776/П2 було прийнято парламентом.

Зауважимо, перша редакція проекту передбачала розгляд законопроекту №1776 щодо внесення змін до Конституції в частині обмеження недоторканності суддів та депутатів вже 16 липня. Оновлений ж проект передбачає подачу поправок до документу до 15 серпня. Як відзначив голова Комітету з питань правової політики та питань правосуддя Руслан Князевич, такі зміни в графіку необхідні у зв'язку з фактичним спливом всіх строків. З огляду на це варто відзначити, що відповідний проект постанови було зареєстровано 1 липня і вже тоді він передбачав подачу поправок до 10 липня, тобто строки були значно коротшими.

В свою чергу "Опозиційний блок" та "Відродження", посилаючись на зауваження Венеціанської комісії та окремі думки суддів Конституційного Суду України, відмовились підтримувати проект №1776.

Нагадаємо, відповідно до проекту №1776 суддя не може бути без згоди Вищої ради юстиції затриманий та до нього не може бути застосовано запобіжний захід у виді тримання під вартою до винесення обвинувального вироку судом, за винятком затримання при вчиненні або безпосередньо після вчинення тяжкого чи особливо тяжкого злочину проти життя та здоров'я особи. Наразі такі повноваження є у парламенту.

Окрім того, згідно норм проекту зі статті 80 Конституції виключається норма стосовно того, що народні депутати  України  не  можуть  бути без згоди Верховної Ради України притягнені до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані.

Слід відзначити, Конституційний Суд надав схвальний висновок проекту №1776, одночасно висловивши зауваження до визначення порушення присяги судді. Детальніше про це читайте у матеріалі "ЗіБ".