Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Регламент Верховної Ради України є нормативно-правовим актом, який втратив чинність внаслідок його систематичного порушення та ігнорування вимог про недопустимість прийняття рішень з порушенням передбачених процедур.
Такої думки дотримується група депутатів від Блоку Петра Порошенка (В. Чумак, В. Пинзеник, Н. Новак та Д. Добродомов), які зареєстрували законопроект №2277а "Про втрату чинності Регламенту Верховної Ради України".
"Регламент припинив бути джерелом права, а його норми перестали діяти, оскільки втратили свою обов’язкову силу", - зауважують автори документу в пояснювальній записці, відзначаючи, що порушення відбуваються як під час реєстрації законопроектів, так і під час голосування.
З огляду на це депутати хочуть визнати таким, що втратив чинність Регламент Верховної Ради України, затверджений Законом України «Про Регламент Верховної Ради України». Натомість пропонується визначити лише кілька положень щодо роботи парламенту:
- головуючий на пленарному засіданні Верховної Ради України відкриває, веде та закриває пленарні засідання, оголошує перерви в пленарних засіданнях.
- організаційне, правове, наукове, документальне, інформаційне, експертно-аналітичне, матеріально-технічне та фінансове забезпечення діяльності Верховної Ради України, її органів, народних депутатів, депутатських фракцій (депутатських груп) у Верховній Раді здійснює Апарат Верховної Ради.
- керівник Апарату Верховної Ради України визначає порядок реєстрації законопроектів, проектів інших актів.
Ймовірно, дана ініціатива депутатів є лише спробою привернути увагу до проблеми, адже один лише розгляд законопроектів у залі парламенту привертає до себе все більше і більше уваги - блокування трибуни, які перериваються на спроби повернутись до розгляду одного і того самого проекту, тощо.