Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Кабмін зможе запроваджувати в окремих регіонах заходи сприяння зайнятості внутрішньо переміщених осіб, які переселилися з тимчасово окупованої території, території проведення АТО або зони надзвичайної ситуації з числа зареєстрованих безробітних.
Запровадження відповідних заходів передбачено Законом«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту внутрішньо переміщених осіб» (№1496), який сьогодні було прийнято в цілому. Відзначимо, до другого читання в документ було внесено ряд правок.
До заходів сприяння зайнятості Закон відносить:
- компенсація зареєстрованому безробітному у розмірі фактичних транспортних витрат на переїзд до іншої місцевості (та у зворотному напрямку) по території України, яка контролюється українською владою, а також витрат для проходження за направленням державної служби зайнятості попереднього медичного та наркологічного огляду відповідно до законодавства, у разі необхідності для працевлаштування;
- компенсація витрат роботодавця на оплату праці (але не вище середнього рівня заробітної плати, що склався у відповідному регіоні за минулий місяць) за працевлаштування на умовах строкових трудових договорів зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб тривалістю не більше ніж шість календарних місяців, за умови збереження гарантій зайнятості такої особи протягом періоду, що перевищує тривалість виплати у два рази. Тривалість компенсації для окремих категорій внутрішньо переміщених осіб понад шість місяців, але не більше дванадцяти календарних місяців, визначається рішенням регіональних координаційних комітетів сприяння зайнятості в залежності від ситуації на ринку праці регіону;
- відшкодування витрат роботодавця, який працевлаштовує за направленням центрів зайнятості державної служби зайнятості зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб, строком не менше ніж на 12 календарних місяців, на перепідготовку та підвищення кваліфікації таких осіб. Сума відшкодування не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом.
На роботодавців, які претендують на отримання компенсації або відшкодування, передбачених вище, поширюються вимоги ч.3 статті 26 Закону «Про зайнятість населення».
Законом також пропонується:
- розширити коло осіб, які матимуть право на отримання від державної служби зайнятості ваучера для підтримання конкурентоспроможності;
- змінити порядок фінансування громадських робіт, зокрема прибрати дотримання вимог паритетності між Фондом загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та місцевими бюджетами (50/50) у фінансуванні таких робіт.
За матеріалами газети "Закон і Бізнес"