flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Люстраційні перевірки охоплять і виборні посади

14 січня 2015, 10:39

счетчик посещений

«Серед можливих змін до Закону «Про очищення влади» – розширення кола осіб, які мають пройти перевірку. До існуючого списку буде додана люстраційна перевірка претендентів на виборні посади з подальшим інформуванням громадян про її результати».

Таку думку висловила директор Департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції Тетяна Козаченко на брифінгу щодо створення робочої групи, яка займатиметься доопрацюванням Закону про люстрацію, повідомляє «ЗіБ» з посиланням на Мін’юст.

Оскільки на засіданні Венеціанської комісії було зазначено, що і у випадку виборності посад застосування люстраційних процедур може бути не тільки коректно, але й доречно. Адже в інших країнах люстраційні процедури застосовувалися навіть до виборних посад, пояснила Т.Козаченко.

Серед можливих майбутніх змін – надання більшої незалежності та розширення повноважень органу, який організує проведення перевірок, а також узгодження двох законів: Закону про відновлення довіри до судової влади в Україні та Закону про очищення влади.

В свою чергу член Громадської ради з люстрації при Міністерстві юстиції Карл Волох повідомив, що при підготовці змін буде розглянуто вдосконалення порядку люстрації суддів. Нині це питання є предметом діалогу з Верховним Судом України, який зробив конституційне подання щодо відповідності Основному Закону країни окремих положень люстраційного закону.

За словами К.Волоха, представники Венеціанської комісії хочуть, щоб люстрацією займався окремий незалежний орган, який би не підпорядковувався жодній іншій структурі. Що може стати підставою розширення повноважень та уточнення статусу Департаменту з питань люстрації.

«Можливо, Департамент з питань люстрації стане апеляційною інстанцією при розгляді справ про люстрацію. Тобто зможе відміняти рішення першої інстанції, наприклад, міністерства або прокуратури», – зазначив Карл Волох.

Ще одним напрямком удосконалення є можливість повернення військових спеціалістів на свої посади.

«Враховуючи військовий стан, треба надати можливість повертати на роботу людей, які за формальними ознаками є звільнені, але є цінними для обороноздатності країни», – сказав член громадської ради.