Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Забороняється вживання пива (в тому числі безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових особами, які не досягли 21 – річного віку.
З такою пропозицію виступили народні депутати Михайло Головко та Олег Осуховський, які зареєстрували у ВР законопроект №1454 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо підвищення віку, з якого особі дозволяється купівля або продаж пива, алкогольних та слабоалкогольних напоїв)».
Проектом передбачається, що продаж алкоголю особі, яка не досягала 21 – річного віку, каратиметься накладенням штрафу від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (зміни до ст. 156 КоАП). Водночас за купівлю алкоголю особою, яка не досягла 21 року, передбачено значно менший штраф - від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Однак на цьому ініціативи нардепів не закінчуються. Тими ж авторами було зареєстровано законопроект №1453 «Про внесення змін до законодавчих актів України щодо посилення боротьби із зловживаннями у сфері продажу і споживання пива, алкогольних та слабоалкогольних напоїв».
Цим проектом, зокрема, передбачена заборона споживання пива (крім безалкогольного), алкогольних та слабоалкогольних напоїв, вин столових:
- у закладах торгівлі (крім спеціально відведених місць);
- на вулицях, у парках, скверах;
- у під'їздах, у підвалах , на дахах жилих будинків.
- на будівельних майданчиках, у місцях, де ведеться будівництво;
- на автозаправках і станціях техобслуговування;
- на території пляжу і прибережних водах;
- вагітним жінкам;
- під час проведення масових заходів.
Власники вище вказаних громадських місць зобов’язані розмістити спеціальні знаки заборони вживання алкоголю і тютюну, на якому необхідно розмістити символ і надпис заборони вживання алкоголю і тютюну: "Тут споживання алкоголю, куріння заборонено "NO ALCOHOL, TОBACCO" (знак закреслений).
Окрім того, депутати пропонують заборонити продаж пива (в тому числі безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів:
- на відстані менше ніж 300 метрів від території загальноосвітніх навчальних закладів;
- особам, які перебувають у нетверезому стані;
Визначення стану сп’яніння проводиться продавцями наочно за поведінкою і зовнішнім станом особи-покупця.
- у борг чи під заставу;
- з 22 години вечора до 10 години ранку (крім закладів ресторанного господарства).
- в місцях, визначених органами місцевого самоврядування;
- у дрібнороздрібній торговельній мережі;
- на території автозаправних станцій;
- жінкам з видимими ознаками вагітності;
- у малих архітектурних формах площею менше п’ятдесяти квадратних метрів;
- під час державних свят;
- на час проведення масових заходів (мітинги, зібрання, спортивні змагання, фестивалі тощо) на відстані не менше 200 метрів від місця проведення;
- у підземних переходах;
- на автозаправках і станціях техобслуговування.
За матеріалами газети "Закон і Бізнес"