flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Президент США вирішив легалізувати іммігрантів

25 листопада 2014, 09:07

счетчик посещений

Барак Обама запропонував захист від депортації для мільйонів незареєстрованих мігрантів, таким чином він здійснюватиме імміграційну реформу без підтримки Конгресу.

«Ви можете вийти з тіні й жити згідно із законом», — заявив Б.Обама у своєму зверненні. Як повідомляє прес-служба Білого дому, відповідно до реформи всі особи, котрі проживають на території США впродовж більш як 5 років і є батьками американських громадян, отримають можливість залишитися в країні. Таким людям, після того як вони звернуться до влади і пройдуть перевірки, дозволять залишитися в США на 3-річний термін з можливістю подальшого продовження дозволу, а також офіційно влаштуватися на роботу.

При цьому Б.Обама відзначив, що депортації не вдасться уникнути людям, підозрюваним у скоєнні злочинів, і ти, хто незаконно перетнув кордон США.

Одночасно він закликав Конгрес до ширших і постійних заходів, які дозволять урегулювати проблеми імміграційної реформи.

Масові депортації так чи інакше не можливі, визнав президент США. «Затримувати і депортувати мільйони чоловік — це нереально, — відзначив Б.Обама. — Але якщо ви злочинець, вас депортують». Він також повідомив про збільшення на 20 тис. людей кількості працівників правоохоронних органів, які патрулюватимуть кордони США. Крім того, за словами Б.Обами, Америка полегшить легалізацію для високоосвічених іммігрантів і підприємців. Все це дозволить зробити імміграційну систему «чеснішою і справедливішою».

Перед огорожею саду Білого дому під час промови президента зібралася група іммігрантів, переважно мексиканського походження. Вони тримали американські прапори й плакати з гаслами: «Обама, не бійся!» і «Gracias, Presidente Obama». При цьому деякі плакати нагадували, що останніми роками було зверненні до американців Б.Обама заявив, що реформа здійснюватиметься за допомогою «президентських указів», які матимуть силу законодавчих актів без схвалення Конгресу. Причиною такого рішення глави держави стала його упевненість у тому, що республіканська більшість не підтримає цей законопроект.

Опитування громадської думки показують, що меншість американців підтримують дії Б.Обами. Згідно з опублікованим опитуванням телеканалу NBC News і видання Wall Street Journal проти наміру президента США провести імміграційну реформу в обхід Конгресу висловлюються 48% американців. Лише 38% населення згодні з такою ініціативою, ще 14% не змогли відповісти.

Представники Республіканської партії дуже різко відреагували на ініціативу президента, назвавши її «незаконним захопленням влади», повідомляє BBC. Вони пообіцяли вжити відповідних заходів, а окремі губернатори-республіканці заявили про свій намір подати проти президента позов. Виступивши з ініціативою відносно імміграції, Б.Обама порушив власні передвиборні обіцянки і неодноразові заяви, що він не може діяти в обхід Конгресу, оскільки не хоче бути «імператором Сполучених Штатів», і його робота — виконувати прийняті Конгресом закони.

За даними адміністрації США, депортації зможуть уникнути «майже 5 млн незареєстрованих іммігрантів». У США проживає понад 12 млн незаконних мігрантів, переважно з країн Латинської Америки. Щорічно США депортують близько 400 тис. чоловік.

Адміністрація Б.Обами намагалася реалізувати реформу імміграційної системи, яка відкрила б незаконним мігрантам шлях до легалізації й отримання американського громадянства за умови дотримання низки вимог. Проте цю ініціативу заблокували в Конгресі опозиційні республіканці.

Після того як на виборах 4 листопада цього року республіканці зміцнили контроль над Палатою представників і отримали більшість у Сенаті, у реформи не залишилось шансів на проходження в Конгресі. Таким чином, рішення Б.Обами не матиме сили закону, і його необхідно буде періодично продовжувати.

 За матеріалами газети "Закон і Бізнес"