flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Кримських суддів та міліціонерів в Україні судитимуть заочно

24 жовтня 2014, 10:23

Українські органи слідства відкрили низку кримінальних справ проти представників окупаційної влади Криму, суддів, правоохоронців та працівників виконавчої служби Криму, які порушували права українців у Криму та займалися експропріацією майна. Рішення по цих справах може бути винесено заочно.

Про це під час брифінгу в Кабінеті Міністрів повідомив керівник Мін’юсту Павло Петренко. Як повідомили „ЗіБ” в Мін’юсті, справи порушено за 109 і 110 статтями Кримінального кодексу України. Це дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади, а також посягання на територіальну цілісність і недоторканність України. Крім того, до прокуратури було направлено клопотання щодо накладення арешту на всій території України на майно осіб, проти яких відкрито кримінальні провадження, та виклик їх на допит до українських органів слідства.

«Ми розуміємо: з великою долею ймовірності ці особи не приїдуть на допити до відповідних органів і будуть уникати слідства на території України. Це дасть можливість оголосити їх у міжнародний розшук», - повідомив Павло Петренко.

Він також нагадав, що для винесення рішення щодо правопорушників, немає необхідності у їхній присутності.

«В Україні діє закон про заочне кримінальне провадження. Він стосується осіб, які вчинили особливо тяжкі злочини, серед яких і злочини проти держави та корупційні злочини. Він приймався в контексті тих кримінальних проваджень, які стосуються колишніх високопосадовців, котрі зараз переховуються від слідства. Але він може бути застосований проти осіб, які зараз порушують права українських громадян на території окупованого Криму. Цей закон дає змогу в чіткій відповідності до європейських стандартів провести заочне кримінальне провадження і винести відповідні вироки», - зазначив очільник Мін’юсту.

Міністр юстиції зауважив, що Уряд продовжує працювати над судовими справами у Європейському суді з прав людини, які стосуються порушень прав українських громадян на Кримському півострові та на сході країни.

У свою чергу, екс-голова Меджлісу та лідер кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемілєв зазначив, що завдяки роботі створеної Урядом робочої групи, яка разом із правозахисними організаціями і Меджлісом займалася дослідженням злочинних дій окупаційної влади на території Криму, вдалося зібрати багато матеріалів щодо порушення прав громадян України в Криму, а також щодо нанесення збитків українським підприємствам.

«Мною подана заява до Генпрокуратури щодо притягнення до відповідальності головних фігурантів цих злочинних дій. Усього у поданому списку 387 осіб. Всі ці фігуранти вчинили 99 порушень прав наших співвітчизників. Але цей список не вичерпний, і робота з його наповнення триватиме», - зазначив лідер кримських татар.

Він також повідомив, що вже було зібрано і передано до відповідних органів інформацію про морські судна, які незаконно перетинали український кордон.Наразі мова йде про 70 іноземних кораблів. За словами голови Експертної ради Міністерства юстиції Георгія Логвинського, реалізація суден, які можуть бути конфісковані через незаконний перетин території України, може принести близько 1 млрд доларів США, які будуть спрямовані на відшкодування збитків, завданих російськими окупантами Україні.