Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Планується встановити заборону щодо морального переслідування на робочому місці з боку роботодавця та/або працівника (групи працівників). А от за створення позитивного психологічного клімату – матеріально заохочуватимуть.
З такою ініціативою виступив народний депутат Василь Петьовка, зареєструвавши законопроект «Про забезпечення захисту від морального переслідування на робочому місці» №4997.
Відповідно до законопроекту моральне переслідування на робочому місці – рішення, дії чи бездіяльність з боку роботодавця та/або працівника (групи працівників), спрямовані проти працівника (групи працівників), що характеризуються створенням ворожої, принизливої або образливої робочої обстановки та метою або наслідком яких є порушення права на повагу до трудової честі та гідності, створення загрози професійній кар’єрі або стану здоров’я.
Формами морального переслідування на робочому місці є:
професійні утиски;
психологічні утиски;
соціальна ізоляція всередині організації;
підбурювання до морального переслідування на робочому місці.
Окрім того, на думку нардепа,колективні угоди (договори) мають передбачати положення щодо заборони морального переслідування, заборони кар’єрного зростання за допомогою застосування різних форм морального переслідування на робочому місці; матеріальне заохочення працівників за створення сприятливого психологічного клімату на підприємстві.
Особа, визнана потерпілою від морального переслідування на робочому місці має право на відшкодування моральної шкоди у розмірі 10 мінімальних зарплат у місячному розмірі у судовому порядку.
У випадку встановлення, що працівник написав заяву про звільнення за власним бажанням під впливом морального переслідування на робочому місці щодо нього, суд приймає рішення про поновлення його на роботі та виплату середнього заробітку за час вимушеного прогулу.
Рішення про поновлення на роботі підлягає негайному виконанню.
В цивільних справах про моральне переслідування на робочому місці обов’язок щодо доказування відсутності діянь, спрямованих на моральне переслідування позивача покладається на відповідача, якщо він заперечує проти цивільного позову.
За матеріалами газети "Закон і Бізнес"