Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Тимчасовим адміністратором депозитарних установ може бути особа з українським громадянством або іноземець з освітою щонайменше спеціаліста економіки або права, сертифікатом на провадження депозитарної діяльності та 5-річним досвідом.
Такі положення прийняла Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, затвердивши на останньому засіданні Типову форму договору між тимчасовим адміністратором професійного учасника депозитарної системи України та НКЦПФР, а також Вимоги до тимчасового адміністратора професійного учасника депозитарної системи України, передає «Закон і Бізнес» з посиланням на прес-службу Комісії.
«Тимчасовим адміністратором Центрального депозитарію може стати лише громадянин України з освітою не нижче магістра економіки або права. Він повинен мати сертифікат на право здійснення дій, пов’язаних з безпосереднім провадженням професійної діяльності на фондовому ринку – депозитарної діяльності та, за необхідності, клірингової діяльності на фондовому ринку, з досвідом роботи на керівних посадах у професійних учасниках депозитарної системи України не менше 10 років, який не позбавлявся права обіймати посади або займатися певною діяльністю протягом останніх 10 років», - пояснила вимоги до тимчасового адміністратора Центрального депозитарію директор департаменту регулювання депозитарної та клірингової діяльності НКЦПФР Ірина Курочкіна.
Схожими, але простішими, є вимоги до тимчасового адміністратора депозитарних установ. Це має бути особа з українським громадянством або іноземець, який перебуває в Україні на законних підставах, має освіту щонайменше спеціаліста економіки або права, має відповідний сертифікат на провадження депозитарної діяльності та з торгівлі цінними паперами (за необхідності), з досвідом роботи на керівних посадах у професійних учасниках депозитарної системи України не менше п’яти років, який не позбавлявся права обіймати посади або займатися певною діяльністю протягом останніх п’яти років.
При цьому в обох випадках важливо, щоб у минулому діяльність такої особи не призвела до призначення тимчасового адміністратора, анулювання відповідних ліцензій та сертифікатів на фондовому ринку, та щоб ця особа не притягувалась до адміністративної відповідальності за порушення законодавства на ринку цінних паперів або була звільнена за вимогою державного органу за невідповідність професійним та трудово-моральним вимогам. А також, щоб особа не була кредитором, акціонером професійного учасника депозитарної системи України, не мала непогашеної і не знятої судимості та не була обвинуваченою по кримінальній справі.