flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Що робити, якщо зникла дитина?

26 травня 2020, 15:41

Що робити, якщо зникла дитина?

 

               Щорічно у світі зникає понад мільйон дітей. Нажаль, це може трапитися в будь-якій родині. Причин може бути багато, найголовніше в такій ситуації – це не втрачати часу, адже кожна втрачена хвилина може коштувати здоров’я та життя вашої дитини. У першу чергу питання залежить від віку дитини, її схильностей та багатьох інших факторів, проте це ні в якому разі не привід зволікати. Дитина не може вичерпно оцінити ситуацію, тому завдання дорослих адекватно оцінити ситуацію, зберігати розсуд та спокій.

Отож, коли бити на сполох та що робити?

 

               Крок №1:

Найперше Вам потрібно впевнитися у тому, що дитина дійсно зникла, а не просто знаходиться за межами Вашого поля зору, десь затрималась без попередження чи запізнилася на громадський транспорт.

 

               Крок №2:

Потрібно терміново звернутися до найближчого відділу поліції, бажано особисто або зателефонувати «102».  Вам потрібно написати заяву про зникнення дитини та повідомити поліцейських про:

- ПІБ дитини, її вік, місце проживання або навчання;

- Час та обставини зникнення.

- Особливі прикмети , опис дитини та надати найсвіжішу фотографію дитини;

- Іншу інформацію, яку ви вважаєте важливою. В даному випадку не потрібно приховувати або замовчувати, якщо наприклад ваша дитинна схильна до самогубства, якщо в неї    психічні розлади чи схильність до втечі.

               Надалі необхідно бути на зв‘язку із поліцією, візьміть контакти Вашого слідчого, задля подальшої комунікації. Повідомляйте правоохоронні органи про всі ново виявлені     обставини не гаючи часу та надавайте їм необхідну інформацію або речі.

                                             

                 Крок №3:

               Ви можете самостійно допомогти пошукам, долучити до них близьких осіб щоб не втрачати часу.

- Розмістіть інформацію у соціальних мережах, ЗМІ– просіть інших осіб поширити інформацію про зниклу дитину.

- Не соромтеся телефонувати знайомим, друзям, родичам, чи особам, що можуть володіти якоюсь інформацією щодо вашої дитини.

- Зателефонуйте до навчального закладу, секції тощо яку відвідує Ваша дитина;

- Зверніться за допомогою до громадських організацій з розшуку дітей, які надають психологічну, правову та соціальну підтримку та проводять інформаційні кампанії щодо попередження зникнення дитини, і головне — в тісній співпраці з поліцією, волонтерами та засобами масової інформації, розшукують дітей.

 

Ефективність розшуку зниклої дитини дуже залежить від поінформованості громадськості — чим більше людей дізнаються про зникнення дитини. Тим більше шансів знайти свідка, який повідомить важливу інформацію.

 

Для отримання правової допомоги Ви завжди можете звернутися та цілодобову     гарячу лінію системи правової допомоги за номером 0-800-213-103 або до місцевого центру чи бюро правової допомоги.

Відеоконсультація