flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Хто слідкуватиме за багатоповерхівками до призначення управителя?

14 червня 2016, 13:11

счетчик посещений

В Україні спливає строк для створення об'єднання співвласників багатоквартирного будинку та відповідно вибору управителя такого будинку. У разі, якщо таке ОСББ не створено, управителя призначають за результатами конкурсу, проведеного місцевою владою. З огляду на це виникло питання - хто обслуговуватиме будинки до обрання такого управителя? Відповідні моменти сьогодні врегулювала ВР.

Так, парламент сьогодні прийняв Закон (проект №4680) "Про внесення змін до статті 13 Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку".

Згідно з Законом у період від оголошення конкурсу з призначення управителя багатоквартирного будинку та до моменту визначення переможців конкурсу і укладення договорів про надання послуг з управління багатоквартирним будинком, послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій продовжують надавати у відповідних багатоквартирних будинках виконавці таких послуг, які надавали відповідні послуги до початку проведення конкурсу.

Якщо протягом дії договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком, укладеного за результатами конкурсу, співвласники приймуть рішення про зміну форми управління багатоквартирним будинком або обрання іншого управителя, співвласники мають право достроково розірвати такий договір, попередивши про це управителя, призначеного на конкурсних засадах, не пізніше ніж за два місяці до дати такого розірвання.

При зміні форми управління (управителя) виконавець послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій повинен здійснити остаточне нарахування за послуги відповідно до фактичних нарахувань та обсягів наданих послуг.

Співвласники багатоквартирних будинків, утримання яких до набрання чинності Законом "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" здійснювали житлово-будівельні (житлові) кооперативи, продовжують відшкодовувати витрати на утримання відповідних будинків і споруд та прибудинкових територій таким кооперативам до моменту створення в багатоквартирному будинку ОСББ (у тому числі шляхом реорганізації кооперативу) або прийняття співвласниками рішення про форму управління багатоквартирним будинком.

Зауважимо, Закон було прийнято з урахуванням правок Комітету, зачитаних з голосу. Детальніше - після публікації тексту.

Зокрема, мова йшла про те, що у випадку, якщо місцевою радою або її виконавчим органом відповідно до законодавства прийнято рішення про делегування іншому органу – суб’єкту владних повноважень функцій щодо здійснення управління об’єктами житлово-комунального господарства, забезпечення їх утримання та ефективної експлуатації, необхідного рівня та якості послуг, управитель призначається на конкурсних засадах таким органом.


 За матеріалами газети "Закон і Бізнес"