Після початку російського вторгнення через величезний потік внутрішньо переміщених осіб із регіонів, де ведуться бойові дії, та тимчасово окупованих територій виникла гостра потреба у правових консультаціях у місцях, куди цілодобово прибували евакуаційні потяги та автобуси.
На залізничних та автобусних вокзалах були розгорнуті консультаційні пункти, на яких разом із волонтерами та представниками штабів місцевої влади працювали юристи БПД.
А з квітня по всій Україні для полегшення доступу переселенців до правової допомоги та ефективного вирішення їхніх проблемних питань, запрацювали стаціонарні консультаційні пункти у місцях компактного проживання ВПО.
Консультаційні пункти також працюють на базі управлінь соціального захисту населення та центрів надання адміністративних послуг, у місцях компактного проживання переселенців: школах, дитсадках, гуртожитках тощо.
Серед внутрішньо переміщених осіб є соціально уразливі категорії населення (особи з інвалідністю, люди похилого віку, одинокі батьки, малозабезпечені тощо). Тому фахівці системи БПД часто є й порадниками та розрадниками для тих, хто цього потребує. Серед вимушених переселенців є багато тих, хто знаходиться в розгубленому стані, оскільки вони покинули місця свого постійного проживання та не знають, що їм робити далі.