Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Після вступу в дію Податкового кодексу, приватні підприємці почали активно здавати свідоцтва. Лише за останній місяць в Україні це зробили понад 200 тисяч осіб. Звісно, реєструючись приватним підприємцем, зазвичай кожний знайомиться і з процедурою ліквідації, або - зняття з реєстру. Втім, усі ми живі люди й у буденних клопотах інколи забуваємо прості речі. Отже, як припинити підприємницьку діяльність так, щоб вам за це нічого не було?
Якщо вирішили припинити підприємницьку діяльність взагалі, то перше, що вам потрібно, - звернутися до свого районного центру виконавчої влади, у відділ державного реєстратора. Туди слід подати відповідну заяву. Після цього необхідно сплатити 17 гривень за оголошення про закриття бізнесу. Відтоді матимете 2 місяці, щоб зібрати решту документів.
"В подальшому приватний підприємець повинен звернутись до фондів соціального страхування, зайнятості, нещасних випадків. І отримати там довідки про припинення діяльності. І відповідно, що така особа не має заборгованості перед цими фондами. На практиці отримання таких довідок – не складна процедура, єдине, що для тих, хто використовував працю найманих осіб, то можливо фонди будуть перевіряти повноту сплати внесків до цих фондів. В подальшому з такими довідками ФОП звертається до Податкової інспекції, яка призначає дату перевірки. І інспектор, який проводить перевірку, надає інформацію фізособі, які документи потрібно принести. Як правило, це книга Форма 10, банківські виписки або інші документи. За результатами такої перевірки, інспекція видає довідку про відсутність заборгованості. Також необхідно отримати відповідну довідку в Пенсійному фонді", - коментує Юрій Чумак, юрист.
Після цього всі зібрані документи слід здати до райвідділу державної реєстрації, який внесе до Єдиного державного реєстру відомості про припинення вами діяльності.
"Раніше, ніж за 2 місяця фізична особа-підприємець не може пройти державного реєстратора. Це термін, який надається для того, щоб кредитори могли звернутися до такого приватного підприємця з відповідними вимогами", - коментує Юрій Чумак, юрист.
Після того, як здасте свідоцтво, можете працювати як найманець, із відповідним записом у трудовій книжці.
За матеріалами UBR